Sopot: Rowery dla niepełnosprawnych czekają

Sopot: Rowery dla niepełnosprawnych czekają

Osoby z niepełnosprawnościami mogą w Sopocie korzystać za darmo ze specjalnych trójkołowych rowerów. Fundacja Eco Textil od Was dla Was, w ramach programu „Rower dla Niepełnosprawnego”, nieodpłatnie przekazała sopockiemu MOSiR cztery pojazdy (w tym jeden dla dzieci).

Trójkołowe rowery dostępne są od 23 lipca, będzie je można bezpłatnie wypożyczyć na maksymalnie 2 tygodnie. Wypożyczalnia znajduje się w siedzibie MOSiR Sopot, ul. Bitwy pod Płowcami 67 C (przy wejściu na plażę nr 40) i czynna będzie od poniedziałku do piątku w godz. 8.00–15.00. Więcej informacji pod nr tel. 58 550 12 15.

Przypominamy, że w czerwcu tego roku miasto kupiło także sprzęt umożliwiający osobom niepełnosprawnym wjazd do wody i kąpiel. Specjalny wózek–amfibia jest wyposażony w szerokie koła i pływaki, co pozwala na unoszenie się na wodzie. Wózek jest wciągany do wody pod nadzorem Sopockiego Wodnego Pogotowia Ratunkowego, na terenie miejskiego kąpieliska strzeżonego przy wejściu nr 23.

Korzystanie ze sprzętu jest bezpłatne. Zalecana jest wcześniejsza rezerwacja telefoniczna pod numerem tel. 609 680 820 lub 58 550 12 15. Z amfibii można korzystać codziennie w godz. 10.00–17.30 (ważne – zgłoszenia przyjmowane są do godz. 17.00).

Fot. materiały UMS

  sopot.pl Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 18490 

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.