Sopot: Nie będzie komisji wyborczej w DPS-ie

Sopot: Nie będzie komisji wyborczej w DPS-ie

W związku ze zbliżającymi się wyborami Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, zarządzonymi na 28 czerwca 2020 r., i utrzymującym się stanem epidemii, w Sopocie zmienione zostały siedziby trzech obwodowych komisji wyborczych. Nie będzie można zagłosować w Domu Pomocy Społecznej ani Pomorskim Centrum Reumatologicznym. Zmieni się także siedziba Obwodowej Komisji Wyborczej mieszcząca się do tej pory w Filii nr 8 Miejskiej Biblioteki Publicznej.

– Wielokrotnie powtarzaliśmy, że najważniejsze jest bezpieczeństwo i nie wyobrażam sobie, żeby w Domu Pomocy Społecznej czy Pomorskim Centrum Reumatologicznym miały zostać utworzone otwarte obwodowe komisje wyborcze – mówi Jacek Karnowski, prezydent Sopotu. – W DPS nadal utrzymujemy wszystkie zaostrzone procedury bezpieczeństwa i nie ma możliwości, aby osoby postronne wchodziły do budynku. Ochrona pensjonariuszy jest dla nas absolutnym priorytetem. Szczególną uwagą obejmujemy także te komisje, które zostaną utworzone w przedszkolach. Pamiętajmy, że w poniedziałek muszą być gotowe na przyjęcie maluchów. Mam nadzieję, że komisje zakończą prace tak, abyśmy zdążyli zdezynfekować pomieszczenia i bezpiecznie zaprosić dzieci.

Przygotowania do organizacji wyborów w UM przebiegają zgodnie z kalendarzem wyborczym.

– W urzędzie pełna mobilizacja aby przygotować wybory w tak rekordowo krótkim czasie – mówi Jacek Karnowski. – Mam nadzieję, że 28 czerwca Sopocianie tak jak w latach poprzednich nie zawiodą i znów będziemy mogli chwalić się jedną z najwyższych, a może nawet najwyższą frekwencją w kraju – podsumowuje prezydent Karnowski.

Szczegółowe informacje o zmianie siedzib Obwodowych Komisji Wyborczych w Sopocie:

Obwód nr 4

Dotychczasowa siedziba OKW Nr 4, mieszcząca się w Pomorskim Centrum Reumatologicznym im. Jadwigi Titz-Kosko przy placu Zdrojowym 3, została przeniesiona do I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego im. Marii Skłodowskiej-Curie, przy ul. Książąt Pomorskich 16/18 w Sopocie.

Obwód nr 12

Dotychczasowa siedziba mieszcząca się w Domu Pomocy Społecznej przy ul. Mickiewicza 49 została przeniesiona do siedziby Krajowego Centrum Informatyki Kwantowej przy ul. Gen. Władysława Andersa 27 w Sopocie. DPS pozostaje obiektem zamkniętym.

Obwód nr 19

Siedziba OKW nr 19 znajdowała się w Miejskiej Bibliotece Publicznej Filia nr 8 w Sopocie przy ul. Mazowieckiej 26. Ze względu na małą powierzchnię tego lokalu i wynikającą z tego trudność zachowania zasad bezpieczeństwa sanitarnego członków komisji oraz wyborców, została przeniesiona do Niepublicznej Szkoły Podstawowej Las Academy przy ul. Kujawskiej 50/52 w Sopocie.

Obwieszczenie Prezydenta Miasta Sopotu o numerach oraz granicach obwodów głosowania można przeczytać na stronie Biuletynu Informacji Publicznej.

Źródło: UM Sopot
Fot. Jurek Bartkowski / Fotobank.PL / UMS