Sopot: I Ty możesz zostać asystentem osoby niepełnosprawnej

Sopot: I Ty możesz zostać asystentem osoby niepełnosprawnej

Jesteś osobą empatyczną, sumienną, otwartą? Lubisz pracować z ludźmi? Masz doświadczenie w pracy z osobą z niepełnosprawnością? Zgłoś się do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sopocie i zostań asystentem osobistym osoby niepełnosprawnej.

– Zachęcamy do współpracy nie tylko osoby wykształcone w zawodzie asystenta osoby niepełnosprawnej, ale również tych, którzy posiadają doświadczenie w udzielaniu bezpośredniej pomocy osobom z  niepełnosprawnościami – mówi Marlena Jasnoch, z-ca dyrektora  sopockiego MOPS. – Nie musi być to praca na etat. Towarzyszenie osobie z niepełnosprawnością i wspieranie jej w codziennych czynnościach może być dodatkowym zajęciem np. dla studentów.  

Usługa asystencka może być realizowana przez 7 dni w tygodniu w zależności od indywidualnych potrzeb osoby z niepełnosprawnością. Czasem jest to godzina lub dwie kilka razy w tygodniu, w niektórych przypadkach kilka godzin dziennie. Asystent podpisuje umowę zlecenie z sopockim MOPS. Praca zostaje rozliczona na podstawie ewidencji zrealizowanych godzin.

Do zadań asystenta osobistego osoby niepełnosprawnej należeć będzie m.in: pomoc w wyjściu, powrocie i w dojazdach, np. na rehabilitację i zajęcia terapeutyczne, do szkoły czy pracy lub do lekarza, pomoc w zakupach i w załatwieniu spraw urzędowych, a także towarzyszenie podczas wydarzeń kulturalnych – wyjścia do muzeum, teatru, do kina, na koncert czy wystawę.

Osoby zainteresowane podjęciem współpracy prosimy o przesłanie listu motywacyjnego oraz CV na adres: mops@mopssopot.pl. Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem tel. 58 551 17 10 wew. 232.

Program finansowany jest ze środków Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych.

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.