Sopot: Całodobowa opieka wytchnieniowa

Sopot: Całodobowa opieka wytchnieniowa
Fot. Adminstrator

W sopockim Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Mickiewicza 49, uruchomiona została całodobowa opieka wytchnieniowa. By sprostać potrzebom przygotowano dwuosobowy pokój z łazienką. Pomieszczenia są kompleksowo wyposażone i przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Opieka wytchnieniowa polega na zapewnieniu opieki niepełnosprawnemu dziecku lub osobie dorosłej, na czas, gdy nie może jej sprawować opiekun, np. z uwagi na zdarzenie losowe, konieczność załatwienia codziennych spraw lub po prostu potrzebę odpoczynku. W czasie, gdy opiekun ma chwilę wytchnienia, podopiecznym zajmują się profesjonaliści: opiekunka, pielęgniarka, fizjoterapeuta, terapeuta zajęciowy i pracownicy socjalni. Opieka wytchnieniowa sprawowana jest przez określony czas. Miejsca przydziela sopocki Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

W Sopocie, oprócz uruchamianej w DPS–ie opieki całodobowej, jest też możliwość opieki dziennej. Działa na podobnych zasadach i sprawowana jest w Zespole Szkół Specjalnych.

Więcej informacji na stronie Domu Pomocy Społecznej.

  sopot.pl Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 18994 

Print Friendly, PDF & Email