Sopockie Dni Seniora - 5 dni atrakcji nie tylko dla seniorów

Sopockie Dni Seniora - 5 dni atrakcji nie tylko dla seniorów

Od 10 do 14 czerwca w różnych punktach miasta odbędą się Sopockie Dni Seniora. To będzie czas wypełniony mnóstwem atrakcji. Warsztaty, pokazy, wykłady, koncerty, spotkania międzypokoleniowe, prelekcja filmu połączona z dyskusją, festyn, aktywności sportowe oraz stoiska z ofertami dla seniorów, to tylko część propozycji na ten aktywny tydzień.

Każdy dzień ma charakter tematyczny, dedykowany konkretnemu obszarowi polityki senioralnej: aktywność obywatelska, bezpieczeństwo, edukacja, aktywność fizyczna, zdrowie i kultura. Wiele z tych propozycji ma charakter międzypokoleniowy, na które Sopot zaprasza dziadków wraz z wnukami. Swoją ofertę zaprezentują m.in. Domy Sąsiedzkie, Muzeum Sopotu czy Grodzisko. W ramach Sopockich Dni Seniora odbędzie się również uroczyste zakończenie roku akademickiego Sopockiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Impreza rozpocznie się 10 czerwca w Urzędzie Miasta Sopotu uroczystą sesją Sopockiej Rady Seniorów, a zakończy 14 czerwca koncertami na molo. Na większość wydarzeń wstęp jest wolny, oprócz trzech spotkań zamkniętych, na które uczestnicy dostali zaproszenia.

Sopockie Dni Seniora to zarówno imprezy kameralne, jak również duże plenerowe otwarte dla wszystkich chętnych. 12 czerwca w godz. 11:00-16:00 miasto zaprasza na festyn na boisko Domu Pomocy Społecznej przy ul. Mickiewicza. Dla uczestników przewidziano mnóstwo atrakcji, m.in. warsztaty artystyczne, zajęcia ruchowe, pokazy makijażu, degustację sopockiej solanki, występy na scenie, a na zakończenie potańcówkę z muzyką na żywo.

Na stoiskach sopockich instytucji i organizacji informacji udzielać będą m.in. przedstawiciele Straży Miejskiej, ZUS, Urzędu Pracy, MOPS, Domu Pomocy Społecznej czy rzecznika praw konsumenta. Będzie można również zasięgnąć porady geriatry i podologa, wykonać badanie słuchu oraz poznać ofertę zabiegów rehabilitacyjnych a w sklepie charytatywnym nabyć modną odzież za niewielką cenę. Uszakowo zaprezentuje swoją ofertę zachęcając do adopcji królików. Można przyjść i pogłaskać królika.

Natomiast 14 czerwca w godz. 12:00-15:00 w muszli przy molo odbędzie się koncert Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot oraz zespołu Kobiety Duo, a także pokazy taneczne w wykonaniu seniorów. Zaprosimy do degustacji i prezentacji przygotowywania zdrowych soków z warzyw i owoców, do wspólnej zumby, nauki tańca hiszpańskiego oraz wykonania pamiątkowych zdjęć w fotobudce.

Szczegółowy program dostępny jest na stronie Sopockiego Centrum Seniora oraz w informatorze miejskim „Przepis na Sopot”.

Organizatorami wydarzenia są Miasto Sopot, Sopockie Centrum Seniora, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sopocie i Sopocki Uniwersytet Trzeciego Wieku.

Partnerzy: Dom Pomocy Społecznej w Sopocie, Centrum Kształcenia Ustawicznego w Sopocie, Sopockie Domy Sąsiedzkie, Sopoteka, Biblioteka Sopocka, Towarzystwo Przyjaciół Sopotu, Sopockie Centrum Organizacji Pozarządowych, Stowarzyszenie na Drodze Ekspresji, Muzeum Sopotu, Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie, Muzeum Archeologiczne w Gdańsku oddział Grodzisko Sopot, Polska Filharmonia Kameralna Sopot, Bart, Zdrowi i Aktywni, Kooperacja, Kąpielisko Morskie Sopot.

Patronat honorowy objął Marszałek Województwa Pomorskiego oraz Prezydent Miasta Sopotu.

Źródło: sopot.pl