Śniadanie Wielkanocne dla samotnych

Śniadanie Wielkanocne dla samotnych
Fot. pixabay.com

W związku z sytuacją epidemiczną Fundacja Wolne Miejsce w tym roku nie może zorganizować śniadań Wielkanocnych dotychczasowej formule. Postanowiła więc w tym roku przygotować śniadanie Wielkanocne dla wszystkich tych, którzy są samotni i poddani kwarantannie.

– Zapraszamy wszystkie samotne i poddane samotnej kwarantannie osoby na wspólne, choć osobno, Śniadanie Wielkanocne! – czytamy na stronie internetowej Fundacji Wolne Miejsce.

– Obecna sytuacja społeczna związana z powszechną walką z rozprzestrzeniającym się koronawirusem, nie pozwala na organizację spotkań masowych. Bez wątpienia należą do nich Wigilie i Śniadania Wielkanocne dla Samotnych organizowane przez Fundację Wolne Miejsce – zaznacza Fundacja.

W związku z tym zarząd fundacji i jej wolontariusze rozpoczęli już przygotowania do alternatywnej formuły wspólnego przeżycia Niedzieli Wielkanocnej z osobami samotnymi.

Jak to będzie wyglądało w praktyce?

Sztab fundacyjnych ochotników zamierza odwiedzić samotne osoby z metropolitalnych miast w niedzielę (12 kwietnia br.) dostarczając im wielkanocne śniadania do domów.

– W specjalnie przygotowanej fundacyjnej paczce, znajdzie się nie tylko higienicznie przygotowane i hermetycznie zamknięte śniadanie, ale również świąteczna niespodzianka, stroik i wyjątkowa lektura świąteczna dla osób samotnych – napisano na stronie Fundacji.

Nowy plan organizacji Śniadania Wielkanocnego dla Samotnych zakłada współpracę z lokalnymi przedsiębiorcami i samorządami w pozyskiwaniu:

  • produktów spożywczych, z których zostanie przygotowane śniadanie,
  • produktów gotowych (zamkniętych) mogących stanowić prezent jak np. słodycze,
  • stroików i elementów, z których można takie stroiki wykonać.

Ponadto Fundacja zaprasza każdą osobę gotową dołączyć do wolontariuszy przygotowujących wydarzenie i gotowych rozwozić śniadania w niedzielny poranek.

W których miastach będą działać wolontariusze?

Fundacja Wolne miejsce śniadanie Wielkanocne organizuje w: Rumii, Kołobrzegu, Olsztynie, Warszawie, Łodzi, Radomiu, Kaliszu, Ostrowie Wielkopolskim, Wrocławiu, Katowicach i Tarnowie

Wszelkie informacje o bieżących przygotowaniach i możliwej formie wsparcia fundacji publikowane są na profilu społecznościowym: www.facebook.com/wolnemiejsce.

Oprac. Red.
Źródło: Fundacja Wolne Miejsce
Print Friendly, PDF & Email