Słaba widoczność skutkuje potrąceniami – Policja apeluje o ostrożność

Słaba widoczność skutkuje potrąceniami – Policja apeluje o ostrożność
Fot. nadesłane/UM Elbląg

Potrącenie na przejściu dla pieszych w Elblągu. Poszkodowany został rowerzysta. Policja apeluje zarówno do kierowców jak i do pieszych o ostrożność. Przypomina też o tym, że warto używać elementów odblaskowych nawet gdy poruszamy się po mieście.

Zdarzenie miało miejsce wczoraj (07.10.2020r.) około godziny 13.00 przy skrzyżowaniu ul. Płk. Dąbka z ul. Niepodległości. Tam 41-letnia kobieta jadąca oplem zafira potrąciła rowerzystę na oznakowanym przejściu dla pieszych z przejazdem dla rowerów. Kierująca nie zatrzymała się przed przejsciem pomimo tego, że na sąsiednim pasie auto już stało. Na szczęście skończyło się na tylko ogólnych potłuczeniach. Wszyscy byli trzeźwi. Policjanci zarzymali kobiecie prawo jazdy i skierowali do sadu wniosek o ukaranie.

Policjanci apelują zarówno do kierujących jak i do pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności w czasie gdy zapada już zmierzch. Pogoda a w szczególności ograniczona opadami widoczność nie sprzyja bezpieczeństwu. Pieszym policjanci radzą używanie elementów odblaskowych nawet w terenie zabudowanym.

Print Friendly, PDF & Email