Skradzione dokumenty natychmiast zastrzeż

Skradzione dokumenty natychmiast zastrzeż

Co pewien czas elbląska policja apeluje do mieszkańców naszego miasta, aby zwracali baczniejszą uwagę na swoje mienie. Również tym razem, funkcjonariusze przypominają jak ustrzec się przed kieszonkowcami. Ważne by pamiętać o jak najszybszym zastrzeżeniu skradzionych dokumentów.

Jeżeli kieszonkowiec ukradł Ci portfel z dokumentami, albo też wydaje ci się, że je zgubiłeś. Musisz szybko zadziałać. Jeżeli oprócz gotówki były tam również dokumenty i karty płatnicze liczy się każda chwila. Dokumenty trzeba zastrzec w banku aby nikt inny nie mógł z nich skorzystać.

Zgłosiłeś kradzież policji, zastrzegłeś kartę płatniczą w banku i myślisz, że możesz czuć się bezpiecznie. Błąd! Nie zdziw się, jeśli za kilka tygodni dostaniesz wezwanie do zapłaty z banku, bo nie spłacasz rat za kredyt, który zaciągnąłeś, a raczej zaciągnął złodziej, który ukradł twoją tożsamość.

Dla złodzieja bardziej atrakcyjny od gotówki z naszego portfela może być nasz dowód osobisty, prawo jazdy czy też paszport. W portfelu możemy mieć jednorazowo najwyżej kilkaset złotych, natomiast wykorzystując nasz dowód osobisty złodziej może wyłudzić z banku nawet kilkadziesiąt tysięcy.

Jak temu zaradzić? Utracone w wyniku kradzieży lub zagubienia dokumenty trzeba jak najszybciej zastrzec w specjalnym systemie znajdującym się na stronie www.dokumentyzastrzezone.pl Poprzez system informacje są przekazywane błyskawicznie do wszystkich banków i innych instytucji korzystających z systemu.
  Red. Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 8218

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.