Siatkówka na siedząco: pierwsze rozstrzygnięcia

Żeńska reprezentacja Holandii obroniła tytuł mistrzowski, srebro dla Ukrainy a brąz dla Słowenii. Ósme miejsce Polek oraz dziewiąte Polaków. Oto pierwsze rozstrzygnięcia przedostatniego dnia zmagań na siatce w Międzynarodowym Turnieju Piłki Siatkowej na Siedząco Kobiet i Mężczyzn.

Spotkanie pomiędzy żeńskimi reprezentacjami Polski oraz Finlandii rozpoczęło się punktualnie o 14.00. Nic nie zapowiadało, że wydarzy się coś niespodziewanego. Tymczasem nasze panie zafundowały wszystkim kibicom nie lada emocje wygrywając pierwszego seta do 24. Był to pierwszy wygrany set Polek na tych mistrzostwach. Wszyscy kibice poderwali się do gorącego dopingu, wierząc, że nasze Panie są w stanie wygrać to spotkanie. Tej wiary zabrakło jednak samym zawodniczkom, które kolejne sety łatwo przegrały, popełniając wiele szkolnych błędów. Choć kibice do końca wierzyli, że nasze reprezentantki mogą sprawić niespodziankę, to ostatecznie ulegliśmy Finkom 1:3 (26:24, 15:25, 14:25, 7:25).

W czasie, kiedy Polki walczyły o kolejne punkty, na boisku obok swój bój o dziewiąte miejsce toczyła nasza męska reprezentacja. Spotkanie z Wielką Brytanią zupełnie nie przypominało poprzednich spotkań z udziałem naszej drużyny. Dziś, podobnie jak wczoraj na boisko wyszła zupełnie inna drużyna, jakby odmieniona, zmotywowana. Popełnialiśmy mało błędów, konsekwentnie realizując założony wcześniej plan. Nasi zawodnicy cały czas kontrolowali przebieg gry na boisku, momentami prowadząc nawet przewagą ponad dziesięciu punktów.  Jak przyznał w rozmowie z nami trener naszej reprezentacji, że gdybyśmy tak podchodzili do wszystkich meczy, to w końcowym rezultacie, moglibyśmy zająć lepsze miejsce. Ostatecznie zajęliśmy w turnieju dziewiąte miejsce pokonując w ostatnim meczu drużynę Wielkiej Brytanii 3:0 (25:14, 25:17, 25:21).

Pozostałe wyniki przedostatniego dnia Mistrzostw:

Mecz o miejsca 10-11 mężczyzn
Grecja – Anglia 2:3 (25:16, 25:21, 19:25, 25:27, 11:15)

Mecz o miejsca 7-8 mężczyzn
Chorwacja – Holandia 3:0 (25:23, 30:28, 25:21)

Mecz o miejsca 5-6 mężczyzn

Serbia – Węgry 3:0 (25:23, 25:18, 25:14)

Miecz o miejsca 5-6 kobiety
Niemcy – Rosja 3:1 (25:22, 25:14, 17:25, 25:14)

Mecz półfinałowy kobiet

Słowenia – Litwa 3:0 (25:20, 26:24, 25:13)

Mecz finałowy kobiet:

Holandia – Ukraina 3:1 (20:25, 25:20, 25:13, 25:8)

Mecz półfinałowy i finałowy mężczyzn oraz uroczysta dekoracja połączona z zakończeniem turnieju zaplanowana została na jutro, 26 września. Mecz finałowy pomiędzy drużynami Bośni i Hercegowiny a Rosją odbędzie się o 13.00. Tymczasem dwie godziny wcześniej na parkiecie pojawią się drużyny Ukrainy i Niemiec, które walczyć będą o najniższy stopień podium. Tuż po godzinie 15.00 organizatorzy zaplanowali uroczyste zakończenie turnieju połączone z wręczeniem nagród i medali. Tym samym największa impreza sportowa osób niepełnosprawnych jaką gościł w ostatnim czasy Elbląg przejdzie do historii.
  Zdjęcia i tekst: Rafał Sułek Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 4258