Seniorzy przejdą ulicami Elbląga

Dziś 1. października o godz. 11.00 rozpoczyna się święto seniorów czyli Senioriada. Dzięki temu osoby starsze będą miały okazję zamanifestować swoją obecność w społeczeństwie, oraz to że w każdym wieku można czuć się świetnie i dobrze się bawić. Obchodzony dzisiaj Międzynarodowy Dzień Seniora stał się też znakomitą okazją do zainaugurowania kolejnego roku akademickiego na Umiwersytecie III Wieku i Osób Niepełnoosprawnych w Elblągu.

Międzynarodowy Dzień Osób Starszych został ustanowiony 14. grudnia 1990 roku przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Dziś to święto staje się coraz częściej obchodzone również w wielu miastach Polski. Elbląg nie pozostał w tyle. W tym roku po raz pierwszy zostanie zorganizowana ”Senioriada”. Na ulice naszego miasta, pod przewodnictwem Uniwersytetu III Wieku, wyjdą seniorzy z niemal wszystkich organizacji działających na rzecz osób starszych w Elblągu.

Przemarsz ulicami miasta rozpocznie zbiórka o godz. 11.00 na Placu Słowiańskim. Stamtąd, ok. godz. 11.45, seniorzy przemierzać będą ulice: 1 Maja, Hetmańską, 12 Lutego, Teatralną, aż do Placu Jagiellończyka, gdzie rozpocznie się uroczysta akademia. Posłuchać będzie można recitalu Barbary Książkiewicz – elblążanki, laureatki wielu festiwali. Wystąpią także sami seniorzy ze swoimi programami artystycznymi, a przez cały czas trwania imprezy w holu CKiWM „Światowid” otwarta będzie wystawa ich prac. Obchody planowane są do godz. 15.00. Do wzięcia udziału w święcie seniorzy zapraszają nie tylko swoich rówieśników, ale i tych młodszych.

Senioriada realizowana jest jako jeden ze zwycięskich projektów konkursu grantowego Fundacji Elbląg pn. „Zawsze jest czas na pasje”. Pomysłodawcą przedsięwzięcia jest Uniwersytet III Wieku i Osób Niepełnosprawnych. Patronat nad imprezą objęła Fundacja Elbląg oraz Urząd Miejski w Elblągu.

Senioriada dofinansowana została przez Fundację Elbląg w ramach Funduszu Aktywności Seniorów. Fundusz powstał w ramach projektu ”Barwy III wieku – wspieranie aktywności elbląskich seniorów”, finansowanego ze środków Unii Europejskiej.
  Red. Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 2837