Seniorze, poszyjesz z dziećmi?

Seniorze, poszyjesz z dziećmi?

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu poszukuje osób po 60. roku życia chętnych do udziału w międzypokoleniowych warsztatach krawieckich pod hasłem „Od juniora do seniora”. Zajęcia odbędą się 21 maja.

– Zaplanowaliśmy dwa spotkania, podczas których uczestnicy będą szyć maskotki, w obu wezmą udział dzieci ze świetlicy działającej przy Szkole Podstawowej nr 1 w Elblągu. Szukamy dla nich towarzyszy do pracy i stąd nasza prośba skierowana do seniorów – przyjdźcie i przekonajcie się, że wspólne szycie to fantastyczny sposób na spędzenie czasu, a efekty na pewno was zaskoczą – mówią organizatorzy. – Warsztaty krawieckie organizowane są w ramach nowego projektu „Akademia +60”, który został dofinansowany ze środków MKiDN pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – dodają autorzy.

Pierwsze spotkanie rozpocznie się 21 maja br. w siedzibie Akademii Rękodzieła przy ul. Płk. S. Dąbka 138 o godz. 14:00, drugie o godz. 16:00. Liczba uczestników jest ograniczona. Obowiązują zapisy pod nr tel.: 55 611 20 59 lub adresem e-mailowym: dagmara.behrendt-nowicka@swiatowid.elblag.pl Udział w zajęciach jest bezpłatny.