Seniorze, nie daj się nabrać na elektrownię

Seniorze, nie daj się nabrać na elektrownię

Co warto wiedzieć, kiedy podpisujemy umowę ze sprzedawcą prądu? Na co zwrócić uwagę podpisując umowę w domu? Jak prawidłowo odczytywać rachunek za prąd, aby uniknąć nieporozumień? Rzecznik klienta Energi Obrotu rozmawiał na ten temat z seniorami podczas spotkania w ramach cyklu „Seniorze zadbaj o słoneczną jesień 2019”.

Spotkanie dla osób w wieku 60+, podopiecznymi gdańskich placówek wsparcia, zostało zorganizowane na terenie Dziennego Domu Pomocy przy ul. Kisielewskiego 12 w Gdańsku Wrzeszczu. Atrakcji nie zabrakło – był występ muzyczny, wspólne tańce, smaczne przekąski, zdrowe soki i aromatyczna kawa, przygotowana przez profesjonalnego baristę. Ważną częścią programu była też część edukacyjna – z seniorami rozmawiali zaproszeni na spotkanie przedstawiciele Grupy Energa oraz funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

– Uczuliliśmy seniorów na to, aby zawsze sprawdzali, jaką firmę reprezentuje handlowiec, który puka do ich drzwi, poprosili o dokument tożsamości oraz pełnomocnictwo do zawierania umów – mówi Wioletta Kupisz, rzecznik klienta Energi Obrotu. – Zdarza się, że klienci, w tym przypadku osoby starsze, nie są świadomi zmiany sprzedawcy prądu ponieważ nie zdają sobie sprawy, co podpisują. Prośba handlowca, który najczęściej podaje się za „pana z elektrowni” o podpis na nowej umowie sprzedaży prądu, nie budzi u nich żadnych podejrzeń. Dlatego podczas spotkania apelowaliśmy o czujność.

Energa Obrót posiada model sprzedaży mobilnej door-to-door. Wszystko po to, aby poszerzyć możliwość korzystania z oferty spółki poza lokalem sprzedaży. W razie jakichkolwiek wątpliwości, czy osoba podająca się za pracownika Energi Obrotu faktycznie nim jest, może to zweryfikować, dzwoniąc na infolinię spółki pod nr 555 555 555. Każdy z mobilnych pracowników door-to-door posiada specjalny identyfikator, który pozwoli telefonicznym konsultantom zweryfikować jego tożsamość.

Każdy identyfikator przedstawiciela Energi Obrotu zawiera:

  • logo Energi;
  • zdjęcie przedstawiciela oraz jego imię i nazwisko;
  • serię i numer dowodu osobistego;
  • numer identyfikatora
Źródło: materiały prasowe Grupy Energa