Seniora Victoria – rehabilituje i zaprasza na ciekawe zajęcia

Seniora Victoria – rehabilituje i zaprasza na ciekawe zajęcia

Dla pacjentów potrzebujących rehabilitacji, na elbląskim osiedlu Zawada, czeka dobrze wyposażona placówka, która jest również miejscem aktywnego spędzania czasu przez seniorów.

Placówka „Seniora Victoria” przyjmuje pacjentów z całego miasta. Oferowane są tu zabiegi fizykalne – laser, prądy, ultradźwięki, pole magnetyczne, ciepłe okłady (w tym borowina) oraz zimne, a także masaż leczniczy i limfatyczny.

Przyjmowani są pacjenci ze zmianami zwyrodnieniowymi kończyn i kręgosłupa, stanami pourazowymi narządu ruchu, po zabiegu endoprotezy biodra i kolana, po rekonstrukcji więzadeł krzyżowych kolana, po zabiegach operacyjnych na halluksa i innych. Wymagane jest skierowanie od lekarza pierwszego kontaktu potwierdzające, że nie ma przeciwwskazań do danego zabiegu – dotyczy to masażu, w szczególności w wypadku schorzeń układu krążenia i pacjentów onkologicznych.

Rehabilitanci zachęcają młodszych i starszych mieszkańców Zawady oraz okolic do przyjścia na gimnastykę indywidualną lub grupową, z wykorzystaniem przyrządów. Gimnastyka grupowa odbywa się od poniedziałku do piątku, w dwóch turach: 9.00 i 10.30. Jest to gimnastyka ogólnousprawniająca. Przychodzą osoby w przeróżnym wieku – od 30 lat wzwyż.

Na zabiegi warto umówić się osobiście lub telefonicznie. Zaletą ośrodka jest też również to, że nie czeka się długo na zabiegi fizykalne, a terapeuci starają się dostosować je do potrzeb pacjenta. Zabiegi wykonywane są z niską odpłatnością.

Jak informują pracownicy placówki, w najbliższym czasie planowany jest zakup nowego sprzętu – aparatury do tzw. masażu uciskowego. Jest to urządzenie, które posiada specjalne mankiety na kończynę górną i dolną, które napełniając się powietrzem pod ciśnieniem masują ciało – jest to zabieg przeznaczony dla pacjentów ze schorzeniami układu krążenia, jak również po zabiegach onkologicznych, np. dla kobiet po mastektomii.

W placówce funkcjonuje świetlica dla seniorów, czynna dwa dni w tygodniu. Pod okiem prowadzącej, przy użyciu rozmaitych technik i materiałów, powstają artystyczne cudeńka – okazjonalne ozdoby i piękne przedmioty użytkowe. Do świetlicy może przyjść każda osoba zainteresowana takim spędzaniem wolnego czasu, w poniedziałki i wtorki w godzinach od 9.00 do 13.00.

Seniora Viktoria należy do Caritas Diecezji Elbląskiej, mieści się przy ul. Wiejskiej 5, jest czynna od poniedziałku do piątku, w godzinach 8.00 – 15.00 (po wcześniejszym umówieniu do 17.00). Tel: 735 032 420.