Senior: Życie to ruch

Senior: Życie to ruch

O tym, że aktywność fizyczna to podstawa dobrego zdrowia, wie każdy. Ważne, by wiedzę wcielić w życie. Robią to gdyńscy seniorzy, dla których przygotowano bogatą ofertę zajęć ruchowych.

Gdyńskie Centrum Sportu w ramach Gdyńskiego Poruszenia organizuje zajęcia ruchowe dla osób starszych i niepełnosprawnych. Żeby wziąć w nich udział, wystarczą chęci, dobry nastrój,  mata do ćwiczeń (na niektórych zajęciach) i strój sportowy.

Szczególnie seniorzy mogą cieszyć się różnorodnością oferty. W poniedziałki o godz. 11:30 rozpoczynają się zajęcia fitness, które dodają energii i mają dobroczynny wpływ na kręgosłup. We wtorki osoby starsze mogą zrelaksować ciało i ukoić umysł – wystarczy przyjść o 15:00 z własną matą na zajęcia jogi.  Co tydzień w środę o godz. 10:00 odbywają się zajęcia pilates, które są okazją do rozciągnięcia mięśni, pozbycia się stresu i poprawienia postawy (uczestnicy muszą przynieść maty). Soboty poświęcono tańcowi – o godz. 10:30 rozpoczyna się „Zumba dla seniora”.

Wszystkie zajęcia odbywają się w Hali Lekkoatletycznej Gdyńskiego Centrum Sportu (ul. Olimpijska 5). Udział w nich jest bezpłatny.

Źródło: gdynia.pl

  oprac. MS Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 16655