Senior: Zapisz się do Uniwersytetu Trzeciego Wieku i Osób Niepełnosprawnych

Senior: Zapisz się do Uniwersytetu Trzeciego Wieku i Osób Niepełnosprawnych

Na Uniwersytecie Trzeciego Wieku i Osób Niepełnosprawnych w Elblągu trwają zapisy na rok akademicki 2016/2017. Wykłady w roku akademickim odbywają się w każdy wtorek od 15:30 do 17:30 w Auli Elbląskiej Uczelni Humanistyczno – Ekonomicznej przy ul. Lotniczej 2.

Jest to doskonała okazja dla wszystkich osób powyżej 50 roku życia, którzy pragną poszerzać swoją wiedzę, zdobywać nowe umiejętności, aktywnie spędzać czas wolny, realizować swoje marzenia, poznawać ludzi kreatywnych, pełnych pasji i chęci do działania czy przełamywać utarte wyobrażenia na temat ludzi starszych. Jest to też dobry sposób na zmianę postrzegania siebie i innych, a także pokonanie samotności.

Uczestnicy będą mieli okazję wysłuchać interesujących oraz ciekawych wykładów
o różnorodnej tematyce (zdrowie, bezpieczeństwo seniora we współczesnym świecie, prawo, sztuka, historia, nauka, podróże) prowadzonych zarówno przez specjalistów w danej dziedzinie jak i pasjonatów oraz słuchaczy Uniwersytetu.

W ofercie edukacyjnej przyszli słuchacze Uniwersytetu mają do wyboru szeroki zakres sekcji zainteresowań m.in. lektoraty o różnym poziomie zaawansowania z języka angielskiego oraz niemieckiego, warsztaty malarskie, jogę, zajęcia komputerowe, tenis stołowy, fitness zumbę, basen, gimnastykę rehabilitacyjną oraz wiele innych. Ponadto, słuchacze będą mogli wziąć udział w zajęciach z kultury i języka włoskiego prowadzonych przez rodowitego Włocha mieszkającego na stałe w Polsce. Podczas warsztatów słuchacze poznają podstawowe słownictwo języka włoskiego oraz zapoznają się ze zwyczajami i kulturą Włoch. Zajęcia będą odbywać się raz w tygodniu.

Opłata wpisowa na Uniwersytecie wynosi 100zł. Zapisy z płatnościami są przyjmowane we wtorki i środy od 10–14 w biurze przy ul. Rzeźnickiej 14–15 B i C. Szczegółowe informacje na temat oferty Uniwersytetu Trzeciego Wieku i Osób Niepełnosprawnych pod numerami telefonu 698 281 331 oraz 55 648 69 35 oraz na stronie internetowej www.utwion.elblag.pl.

  Red. Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 14517