Senior: Zadbajmy o własną aktywność

Senior: Zadbajmy o własną aktywność

Ruch to lekarstwo na wszelkie dolegliwości, sposób na utrzymanie ciała w dobrej kondycji i zdrowiu. A o zdrowie dbać należy w każdym wieku. Elbląscy seniorzy mają tę szansę poprzez udział w bezpłatnych zajęciach organizowanych przez Stowarzyszenie Jantar.

W ramach projektu dofinansowanego ze środków Urzędu Miejskiego w Elblągu „Ruch na wagę zdrowia”, od września ruszają zajęcia  gimnastyczno – taneczne skierowane do elbląskich seniorów. W zajęciach udział  weźmie 30 osób po 60 roku życia.

– O udziale w projekcie zadecyduje kolejność zgłoszeń – mówi koordynator projektu Joanna Karpiuk. – Szczególnie serdecznie zapraszamy do udziału panów, którzy im są starsi tym mniej aktywni.

Zajęcia, które realizowane będą raz w tygodniu, rozpoczną się we wrześniu i potrwają do połowy grudnia. Prowadzone będą przez wykwalifikowanego instruktora w Centrum Tańca „Promyk” na profesjonalnej sali tanecznej z lustrami. Program zajęć dostosowany zostanie do możliwości ruchowych uczestników i tak ułożony, by zmniejszyć do minimum ryzyko kontuzji.

– Warto skorzystać z tej oferty bo dzięki ćwiczeniom można wzmocnić mięśnie, poprawić kondycję i wytrzymałość – mówi Joanna Karpiuk. – Ćwiczenia na pewno pozytywnie wpłyną na ogólne samopoczucie, zrelaksują i jednocześnie dodadzą energii. Taniec natomiast to świetny sposób na odkrycie w sobie młodości i witalności.

Pierwsze zajęcia odbędą się w poniedziałek, 5 września o godz. 15:15.

Osoby zainteresowane zajęciami mogą zgłaszać swój udział telefonicznie do Centrum Tańca „Promyk” – 55 611 01 30/40  lub 609 977 220. Biuro czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00–16:00. 

  Edyta Bugowska Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 14370