Senior: Zadbać o bezpieczeństwo na drodze

Senior: Zadbać o bezpieczeństwo na drodze

Warsztaty, szkolenia i prelekcje związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym to niektóre z wydarzeń w ramach akcji „Senior na drodze. Jestem świadomy, będę bezpieczny”

Warsztaty i szkolenia dla seniorów odbywały się na Stadionie Śląskim i dotyczyły bezpieczeństwa na drodze. W ramach wydarzenia przewidziano także m.in. serwis rowerowy, zajęcia sprawnościowe i edukacyjne, a także zwiedzanie obiektu.

W otwarciu imprezy uczestniczył marszałek Wojciech Saługa.

– To spotkanie wpisuje się w politykę senioralną regionu. Żyjemy dłużej, w lepszym zdrowiu, ale czasem nie nadążamy za tym, co zmienia się w przepisach ruchu drogowego czy w obsłudze pojazdów, dlatego ważne jest ciągłe doszkalanie. Stąd potrzeba naszej akcji – srebrny listek, która pozwala być bardziej widocznym na drodze, a w przypadku pozostałych kierowców zachować więcej cierpliwości dla seniorów za kółkiem – mówił marszałek Wojciech Saługa.

Na terenie zewnętrznym, przed Stadionem Śląskim, można było nie tylko zaopatrzyć się w „srebrny listek”, ale także zbadać czas reakcji, zachowanie w alko– i narkogoglach czy uczestniczyć w symulacji dachowania i poślizgu. Odbywały się ponadto prelekcje na temat bezpiecznego poruszania się po drogach i wykłady policyjnych ekspertów.

– W Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Katowicach od lat prowadzimy warsztaty i działania edukacyjne dla osób w wieku 50+. Każdy może się zapisać i skorzystać z porad policjantów, psychologów, lekarzy po to, by na drogach czuć się bezpieczniej – dodawał dyrektor WORD Roman Bańczyk.

Źródło: slaskie.pl

  Red. Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 18932