Senior: Wystartował Gdański Fundusz Senioralny 

Senior: Wystartował Gdański Fundusz Senioralny 

3 marca wystartowała VIII edycja Gdańskiego Funduszu Senioralnego. Autorami inicjatyw mogą być osoby w wieku 60 plus i starać się o wsparcie finansowe swoich pomysłów w kwocie 500 zł. Zgłoszenia przyjmowane są do 23 marca br. Termin realizacji projektów – od 10 kwietnia do 28 lipca 2017 r.

Czym jest Gdański Fundusz Senioralny? 
To wsparcie finansowe inicjatyw czy wydarzeń tworzonych przez seniorów, których odbiorcami mogą być sami seniorzy jak i wszyscy mieszkańcy Gdańska. Fundusz jest dla osób, którzy chcą zrobić coś na rzecz innych, mają ochotę aktywnie i kreatywnie spędzać wolny czas poznając nowych ludzi i nowe zajęcia. W poprzednich edycjach zrealizowano łącznie 219 inicjatyw na łączną kwotę 109 500 zł, a tworzyło je 1789 seniorów z Gdańska. 

Co jest wyjątkowe w tej edycji Gdańskiego Funduszu Senioralnego?
W tej edycji nie wprowadzamy żadnych kategorii – obszarów tematycznych dla seniorów. Chociaż inicjatywy doceniane będą przede wszystkim za wykorzystanie potencjału wolontariackiego seniorów, za partnerskie działania oraz te które nastawione są na wsparcie innych. Ta edycja funduszu skierowana jest do seniorów w wieku 60 lat i więcej.

Jak pozyskać fundusze?
Zgłoś się do Regionalnego Centrum Wolontariatu w Gdańsku i zadzwoń pod nr 58 772 42 19 lub odwiedź ul. Pl. Solidarności 1, 80– 863 Gdańsk, Budynek ECS, III p. pok. 3.28 lub odwiedź stronę http://wolontariatgdansk.pl/event/details/2854 i zapoznaj się z dokumentami, możesz to zrobić także na miejscu.

źródło: UM Miasta Gdańsk

  Red. Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 15431 

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.