Senior: „Srebrny listek” dla kierowców

Senior: „Srebrny listek” dla kierowców

Wiek nie musi oznaczać pożegnania się z autem – mówi Wojciech Saługa, marszałek woj. śląskiego. Urząd marszałkowski będzie rozdawał seniorom srebrne liście do nalepienia na szybę samochodu.

To nawiązanie do popularnych wśród młodych kierowców znaczków z zielonym listkiem, informujących, że mamy do czynienia z niedoświadczonym kierowcą i warto zachować ostrożność. Śląskie zachęca osoby starsze do przyklejania na szyby swoich pojazdów srebrnych listków.

– Ta inicjatywa zrodziła się w wyniku rozmów z seniorami. Często widzimy osoby starsze, które mają problem na drodze. Warto oznaczyć samochody takimi naklejkami, bo widząc je, niektórzy zastanowią się, czy warto reagować agresją, czy lepiej zachować cierpliwość, a może pomóc starszym odnaleźć się na drodze – wyjaśnia marszałek Wojciech Saługa. – Jesteśmy coraz starsi, a wiek nie musi oznaczać konieczności pożegnania się z autem, dlatego chcemy edukować i doszkalać seniorów, bo oni są pełnoprawnymi użytkownikami dróg – zaznacza.

Znaczki akcji „Srebrny listek” będą rozdawane podczas imprez senioralnych organizowanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego oraz za pośrednictwem Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego i Policji.

Źródło: slaskie.pl

Fot. Radosław Kaźmierczak, slaskie.pl

  Red. Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 18767