Senior: Pilates – zajęcia dla seniorów

Senior: Pilates – zajęcia dla seniorów

Aktywność, pozytywna energia, harmonia ciała i miło spędzony czas to doskonały eliksir młodości. Pilates stanowi jego esencję. Jest to forma idealna dla seniorów, którzy chcą zadbać o sprawne ciało i dobre samopoczucie.  

Od października w Centrum Tańca „Promyk” ruszają kolejne zajęcia skierowane do seniorów. – W naszej ofercie zajęcia te organizujemy już od zeszłego roku – mówi Joanna Karpiuk z CT Promyk. – Do tej pory prowadzone były jedynie wieczorem, a teraz chcemy poszerzyć ofertę o dodatkowe spotkania, które odbywać się będą po południu i skierowane będą głównie do grupy seniorów.

Pilates to system ćwiczeń dla każdego, świetnie sprawdza się jako forma aktywności u osób starszych. Jest to połączenie gimnastyki, jogi i baletu. Ćwiczenia odbywają się przy spokojnej, relaksacyjnej muzyce oraz przyciemnionym świetle. 

– Podczas zajęć uczestnicy wykonują wolne i precyzyjne ruchy skoordynowane z oddechem– tłumaczy instruktorka Alicja Minkiewicz. – Ruchy te angażują wszystkie partie mięśni, nawet te najmniejsze, położone głęboko – wzmacniają je, rozciągają, naprężają i  rozluźniają. Są to doskonałe zajęcia dla osób posiadających problemy z kręgosłupem, ponieważ zapobiegają bólom kręgosłupa. Dodatkowo uelastyczniają ciało, poprawiają postawę i eliminują problemy związane z równowagą.

Pilates słusznie nazywany jest treningiem dobrego samopoczucia, ponieważ tworzy równowagę i harmonię w ciele.

– Ćwiczenia świetnie relaksują oraz redukują stres i napięcie, np. w okolicy karku – dodaje instruktorka –  Dodatkową zaletą Pilates jest duża uwaga poświęcana oddechowi. Dobra wentylacja płuc wpływa na lepszą tolerancję wysiłku, nie tylko fizycznego, ale również intelektualnego.

Pilates dla seniorów odbywać się będą w każdy wtorek o godz. 15:00. Zajęcia prowadzić będzie instruktor  Alicja Minkiewicz. Koszt zajęć wynosi 30 zł/miesiąc.

  Edyta Bugowska Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 14548

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.