Senior: Piknik i parada osób starszych

Senior: Piknik i parada osób starszych

16 czerwca przez Długi Targ przejdzie Parada Seniorów i Seniorek, której zwieńczeniem będzie rodzinny Piknik w parku św. Barbary. Trwają zgłoszenia klubów i kół seniora!

Po raz pierwszy seniorki i seniorzy mają okazję wciąć udział nie tylko w Pikniku, ale również w Paradzie. W ten sposób Gdańsk będzie obchodził tegoroczny Międzynarodowy Dzień Osób Starszych.

– Serdecznie zapraszam seniorki i seniorów z całymi rodzinami. Pokażcie swoją siłę i pomysłowość. Tego dnia nie może was zabraknąć – zaprasza Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki społecznej.  – Srebrny Gdańsk to potęga i wzór do naśladowania dla innych. Razem dostosujmy Gdańsk do wyzwań, przed którymi każdego dnia stają seniorzy.

Parada wystartuje z Forum Gdańsk, następnie skieruje się na ulicę Długą, a zakończy Piknikiem w parku św. Barbary. Zapowiada się wiele atrakcji dla całych rodzin, będą koncerty, występy, pokazy, porady, bezpłatne badania, zajęcia warsztatowe oraz rekreacyno–sportowe, jak również atrakcje dla dzieci. Zarówno na Piknik jak i na Paradę wstęp jest bezpłatny.

– Będzie barwnie, głośno i kolorowo dzięki seniorom, których w Gdańsku mamy ponad 120 tysięcy. Doskonała okazja, żeby wszystkie kluby i koła seniora, a także grupy skupiające seniorów w innej formule zebrały się w jednym miejscu, wspólnie przemaszerowały ulicami i pokazały się gdańszczanom – mówi Agnieszka Buczyńska, prezes stowarzyszenia Regionalne centrum Wolontariatu.

Kluby i Koła Seniorów oraz inne grupy senioralne mogą zgłaszać swój udział w Paradzie pod numerem telefonu 58 772–42–19 , mailowo (adres e–mail: switlik@wolontariatgdansk.pl) lub osobiście, zgłaszając grupę w Regionalnym Centrum Wolontariatu (budynek Europejskiego Centrum Solidarności III piętro, pokój 3.28). 

Na zgłoszenia jest czas do 18 maja.

Organizatorami Parady i Pikniku Seniora są Urząd Miejski w Gdańsku i Rada Dzielnicy Gdańsk Śródmieście, a koordynatorami: Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku oraz Fundacja Sztuka Życia Niepokonani.

  Anna Mizera–Nowicka Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 18137