Senior: Muzealna Pracownia Seniora

Senior: Muzealna Pracownia Seniora

Z myślą o gdyńskich Seniorach Muzeum Miasta Gdyni przygotowało program edukacyjny, na który składają się spotkania z artystami, warsztaty, oprowadzania po wystawach i wykłady.

Przez cztery miesiące – od września do grudnia 2017 roku – w ramach czterech różnych cykli spotkań mieszkańcy Gdyni stworzą własne murale, wybudują modernistyczne domki dla ptaków, zasmakują historii miasta, poznają arcydzieła sztuki starożytnej i średniowiecznej, a także będą mieli okazję, by stworzyć własny program edukacyjny i na jego podstawie osobiście przybliżać młodym gdynianom historię miasta.

03.10 /11:00 Modernistyczny karmnik, cz. 1 – stolarskie warsztaty dla osób, które lubią majsterkować. Stworzymy karmniki, które będą przypominać gdyńskie budynki modernistyczne! Zaczniemy od przygotowania projektu i złożenia formy karmnika.

10.10 /11:00 Modernistyczny karmnik, cz. 2 – stolarskie warsztaty dla osób, które lubią majsterkować. Podczas spotkania dokończymy budowę „modernistycznych” karmników i zajmiemy się ich dekoracją.

21.11/11:00 Luter w Gdyni? – oprowadzanie po wystawie „I zatarłeś wszelką pamięć o nich”. Zwiedzając wystawę zorganizowaną w związku z 500–leciem wystąpienia Marcina Lutra, poznamy zapomniane losy gdyńskich protestantów – od XVI do XXI wieku.

12.12/11:00 Świat widziany przez otwór w skrzynce – warsztaty towarzyszące wystawie wybitnego gdyńskiego fotografa Tadeusza Wańskiego. Odpowiemy na pytanie, jak zrobić sobie aparat fotograficzny i czy wystarczy do tego jedynie puszka po kawie lub herbacie?

Fot. gdynia.pl

  gdynia.pl Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 16516