Senior: Miejsca przyjazne seniorom w Olsztynie

Senior: Miejsca przyjazne seniorom w Olsztynie

W tych miejscach osoby starsze czują się swobodnie, są godnie traktowane i obsługiwane. Jakość została potwierdzona certyfikatem. 

– Bardzo się cieszę, że odchodzimy od stereotypu seniora spędzającego czas wolny w domu – mówił prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz. – Jak widać mamy w Olsztynie wiele miejsc, gdzie osoby starsze mogą aktywnie spędzić czas, są traktowane w sposób godny, gdzie mogą czuć się potrzebne oraz dowartościowane. Takie miejsca i takie działania chcemy promować.

Akcja "Miejsce Przyjazne Seniorom" ma na celu promowanie działających na terenie Olsztyna instytucji i organizacji przyjaznych osobom starszym. Miejsca wybrane w ramach konkursu otrzymują certyfikat "Miejsca Przyjaznego Seniorom". W poniedziałek (4 września) w ratuszu specjalnym znakiem wyróżniono 37 instytucji i organizacji. Są wśród nich kawiarnie, sklepy, apteki, instytucje kulturalne, edukacyjne, rekreacyjne, użyteczności publicznej i inne, w których osoby starsze czują się swobodnie, są godnie traktowane i obsługiwane i które odpowiadają na potrzeby starszych mieszkańców poprzez dostosowanie swojej architektury oraz oferowanie produktów, usług i zniżek specjalnie skierowanych do tej grupy. Pełna lista wyróżnionych dostępna tutaj.

Podmioty, które otrzymały certyfikaty w maju zgłosiły chęć udziału w akcji. Jakość oferowanych przez nie usług zweryfikowała specjalna komisja. To już druga edycja konkursu, w 2016 roku wyróżniono 33 podmioty posiadające ofertę produktów, usług dostosowaną do potrzeb osób starszych lub skierowaną specjalnie do tej grupy społecznej.

Źródło: olsztyn.eu

  Red. Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 16364