Senior: Gdańscy seniorzy podejmą nowe inicjatywy

Senior: Gdańscy seniorzy podejmą nowe inicjatywy

Wśród zwycięskich propozycji w Gdańskim Funduszu Senioralnym znajdą się takie obszary tematyczne jak ogrodnictwo, malarstwo, poezja czy zdrowie. 32 inicjatywy pomogą obudzić aktywność ludzi starszych i młodych.

Gdański Fundusz Senioralny to program oferujący wsparcie finansowe dla osób w wieku 60+, którzy chcą działać na rzecz aktywnego i kreatywnego spędzania wolnego czasu. Każda wygrany projekt otrzyma dofinansowanie w kwocie 500 złotych.

W tegorocznej edycji do konkursu zgłoszono 72 inicjatywy. Listę 32 zwycięskich projektów ogłoszono pod koniec marca. Wśród nich zaplanowano m.in.: dni sąsiada na wyspie Sobiszewskiej (Koło nr 6. „Bursztynek”), naukę krawiectwa (Klub Seniora Motława), rekreację w plenerze (Stowarzyszenie seniorów Starsi) i majówkę integracyjną (Orania). Z kolei Drużyna Aktywnego Seniora odnajdzie „Receptę na zdrowie – muzykę”, a Klub Seniora przy Stowarzyszeniu Dobrych Wiadomości pokaże innym zabytki i przyrodę Gdańska.

Pełną listę zwycięskich projektów można znaleźć TUTAJ

W minionych latach w Gdańsku zrealizowano łącznie 219 inicjatyw, w które zaangażowało się 1789 seniorów. Tegoroczna edycja zakładała swobodę działań: organizatorzy nie narzucili żadnych kategorii i obszarów tematycznych.

Źródło:wolontariatgdansk.pl

  MSz Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 15706 

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.