Senior: Bo w miłości nie liczy się wykształcenie

Senior: Bo w miłości nie liczy się wykształcenie

Jak się okazuje z wiekiem zmniejszamy swoje wymagania wobec potencjalnego partnera w naszej wędrówce przez życie. Ludzie starsi w kontrze do młodych są bardziej elastyczni i wyrozumiali, mniej wymagający, zwłaszcza jeśli chodzi o „dobranie się” pod względem wykształcenia.

Naukowcy z Queensland University of Technology poddali eksperymentowi 41 tysięcy Australijczyków w przedziale wiekowym 18–80 lat, którzy byli użytkownikami serwisów randkowych. Test pokazał, że istnieją różnice w wartościowaniu przez mężczyzn i kobiet poziomu wykształcenia potencjalnych partnerów. Zmienia się ono w zależności od etapu życia badanych. Okazuje się bowiem, że dla seniorek wykształcenie potencjalnego partnera i wygląd ma znaczenie drugorzędne w przeciwieństwie do młodszych kobiet.

Wiadomym jest, że najczęściej pragniemy „drugiej połowy” podobnej do nas samych pod względem atrakcyjności fizycznej i wykształcenia, jednak eksperyment pokazał, że z wiekiem ten pogląd nie ma już racji bytu. Reasumując, im starsi byli użytkownicy portalu randkowego, tym bardziej tolerancyjnie podchodzili do wyboru kandydatów na partnerów. Określone kryteria miały dojrzałych randkowiczów mniejsze znaczenie niż dla tych młodszych. 

  Oprac. AK Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 15116