Senior: Artystycznie i międzypokoleniowo

Senior: Artystycznie i międzypokoleniowo
Fot. Adminstrator

Folklor, Taniec, Muzyka i Teatr – w tych kategoriach rywalizowały (nie tylko) osoby starsze podczas 18. Wojewódzkiego Przeglądu Artystycznego Ruchu Seniorów „ARS”.

Przegląd, który odbył się w Soleckim Domu Kultury [Solec Kujawski, woj. kujawsko–pomorskie – red.] po raz kolejny skupił pełnych pasji seniorów, którzy prezentowali swoją twórczość i rywalizowali między sobą, by wziąć udział w Przeglądzie Ogólnopolskim we Włocławku. Wydarzenie, zorganizowane przez Kujawsko–Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy, Soleckie Centrum Kultury i Stowarzyszenie „MANKO” z Krakowa, odbywało się od poniedziałku do środy (16–18 kwietnia).

Na scenie występowały się zespoły seniorskie i mieszane (składające się z osób starszych, dorosłych, młodzieży i dzieci) oraz duety. Artyści to osoby zrzeszone w Uniwersytetach Trzeciego Wieku, Klubach Seniora, Domach Pomocy Społecznej, Warsztatach Terapii Zajęciowej i innych placówkach, które przygotowują swoją ofertę kulturalną dla osób starszych.

Źródło: kujawsko–pomorskie.pl

Fot. Filip Kowalkowski/ kujawsko–pomorskie.pl

  Oprac. MS Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 18015 

Print Friendly, PDF & Email