Senior: Aktywnie po sześćdziesiątce

Senior: Aktywnie po sześćdziesiątce
Fot. Adminstrator

Wyjdź z domu i zostań „Asem Wolontariatu”! Ruszyła rekrutacja do programu „Aktywny senior”, organizowanego przez Regionalne Centrum Wolontariatu w Elblągu.

Program „Aktywny senior” przeznaczony jest dla osób po 60 r.ż., które chcą efektywnie spędzać wolny czas i pomagać innym ludziom. W ramach programu odbędą się praktyki wolontarystyczne, warsztaty i szkolenia oraz zajęcia sportowo–rekreacyjne.

Na szkoleniach seniorzy poznają tajniki wolontariatu, a także zdobędą wiedzę na temat zdrowego odżywiania i stylu życia. Teoretyczną wiedzę trzeba łączyć z praktyką, dlatego osoby starsze nie tylko zadbają o swoje zdrowie na zajęciach sportowych  (m.in. nordic walking, ćwiczenia usprawniające w wodzie czy body ball), ale przede wszystkim zweryfikują to, czego dowiedzieli się na temat wolontariatu.

Działania wolontarystyczne mają otworzyć seniorów na świat. Bogate doświadczenie zdobyte przez całe życie w połączeniu z empatią i chęcią do działania pomogą osobom starszym podczas 50 godzin praktyk, odbywających się w organizacji pozarządowej lub placówce oświatowej.

Szczegółowe informacje na temat programu można uzyskać w biurze Regionalnego Centrum Wolontariatu, przy ul. Zw. Jaszczurczego 17 pok. 26 w Elblągu (od poniedziałku do piątku w godz. 9:00–16:00), telefonicznie (pod numerem 55 235–18–85), drogą mailową (wolontariat@centrumelblag.pl) lub poprzez media społecznościowe (https://www.facebook.com/rcwelblag/).

Ilość miejsc w projekcie jest ograniczona (20 osób), a rekrutacja potrwa do 14 września.

Źródło:

http://centrumelblag.pl/

  oprac. MS Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 16299 

Print Friendly, PDF & Email