Senior: Aktywni do setki – na deskach teatru

Senior: Aktywni do setki – na deskach teatru

W zdrowym ciele zdrowy duch! Wiedzą o tym seniorzy z Olsztyna, którzy wezmą udział w warsztatach teatralno–ruchowych w ramach akcji „Aktywni do setki”.

Organizatorem warsztatów jest Olsztyńskie Centrum Wolontariatu „Spinacz”. Uczestnikami będą osoby, które ukończyły przynajmniej 55 lat, górna granica wieku nie została określona.

Celem warsztatów jest rozwijanie pasji i zamiłowania do teatru, a także dbałość o dobre zdrowie seniorów. Połączenie ruchu, muzyki i sztuki wpisuje się w obszar działań edukacyjno–zdrowotnych. Warsztaty mają stanowić punkt wyjścia do integracji osób starszych, które chcą otworzyć się na nowe doświadczenia i znajomości.

W odkrywaniu talentów i doskonaleniu umiejętności pomoże instruktorka: związana z Teatrem Forum pedagog Edyta Borys, która poprowadzi cotygodniowe zajęcia. Efektem pracy z seniorami ma być stworzenie spektaklu teatralnego.

Zajęcia, opierające się w dużej mierze na tańcu i ruchu, nie wymagają dobrej kondycji czy specjalnego przygotowania. Wystarczy chęć do działania i pozytywne nastawienie.

Seniorzy na warsztatach teatralno–ruchowych będą spotykać się raz w tygodniu w Olsztyńskim Centrum Organizacji Pozarządowych. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

  MSz Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 15804 

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.