Ścieżka akceptacji - rozmowa z reżyserem filmu ”33 sny”

Ścieżka akceptacji - rozmowa z reżyserem filmu ”33 sny”
Fot. Adminstrator

„Głównym bohaterem filmu „33 sny” jest pisarz, czerpiący pomysły na książki ze swoich snów. Przeżywa tragedię rodzinną. Traci żonę, traci też inspirację, musi sobie z tym jakoś poradzić. Cały film jest niejako jego ścieżką akceptacji tej sytuacji i powrotu do pisarstwa, do talentu”. – tak fabułę opisuje reżyser obrazu, elblążanin Grzegorz Styczeń.
 
– Zdjęcia do filmu rozpoczęliście dziś w Dużej Sali Kina Światowid. Od jakiej sceny?

Zaczynamy spokojnie, dość kameralnie sceną przemowy i rozdania nagród literackich. To scena ze środka scenariusza, określiłbym ją jako prostszą, żeby się rozkręcić. Trudniejsze zostawiliśmy sobie na potem, żeby aktor mógł wczuć się w rolę, żeby mógł poczuć cały film.

– Gdzie będą kręcone następne sceny?
Jutro kręcimy na Dworcu PKP i na Moście Unii Europejskiej. Kolejne plany zdjęciowe będą w Ratuszu, Katedrze św. Mikołaja, w mieszkaniach prywatnych w Elblągu i Tolkmicku, w firmie Black Red White. Będziemy tez na ulicach miasta oraz na plaży w Kadynach.

– Dlaczego wybraliście Elbląg?
Stad się wywodzimy, chcemy pokazać to miasto. Poza tym pasowało nam do fabuły. Stwierdziliśmy, ze jak osadzimy tu akcję, to oddamy klimat całego scenariusza.

– Ile osób liczy ekipa?
Jest sporo ludzi, którzy przychodzą nam pomóc i są tak naprawdę od wszystkiego. Normalnie się tak nie robi, ale że kręcimy w Elblągu, z dala od szkół filmowych, to musimy tak robić. Dziś przyszedł kolega, który pomagał przy oświetleniu i dźwięku. Trzon ekipy stanowi około 15 osób.

– Jak długo będzie trwała produkcja i postprodukcja?
Dwanaście dni zdjęciowych – tyle przewidzieliśmy, więc 15 sierpnia powinniśmy planowo zakończyć. Oczywiście bierzemy pod uwagę różne sytuacje, które mogą opóźnić pracę. Ostateczny termin to 23 sierpnia. Na montaż planujemy przeznaczyć około miesiąca, no i liczymy, że na przełomie września i października będzie można obejrzeć efekty naszej pracy.

– Gdzie film będzie pokazywany?
Na pewno w Elblągu, w Kinie Światowid.

– A na festiwalach?
Na pewno, ale…jeszcze za wcześnie, żeby o tym mówić, najpierw zróbmy ten film…
  CSE Światowid Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 5752

Print Friendly, PDF & Email