Sasin: Uruchamiamy dodatkowe przejścia graniczne

Sasin: Uruchamiamy dodatkowe przejścia graniczne

Uruchamiamy dodatkowe przejścia graniczne, które umożliwią rozłożenie ruchu na granicy niemiecko-polskiej – podkreślił w środę wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin. Zaznaczył, że tranzyt przez Polskę obywateli innych krajów jest monitorowany.

Wicepremier przyznał w rozmowie z wp.pl, że sytuacja na granicach jest trudna. Zaznaczył, że jest uruchomiony tranzyt przez nasz kraj kierowców innych państw, by „obywatele innych krajów: bałtyckich, Ukrainy, Białorusi, mogli bezpiecznie przejechać przez Polskę”.

Dodał, że ruch ten jest monitorowany. – Wysiłkiem również służb państwowych, policji, innych służb ten tranzyt pod nadzorem tych służb się odbywa – podkreślił wicepremier.

Sasin zaznaczył, że granice zamknięto „nie dla fikcji”, ale dlatego, że jest to niezbędne do ograniczenia liczby zachorowań na koronawirusa.

Kolejki na granicy niemiecko-polskiej, jak przyznał wicepremier, są niepokojące. – Uruchamiamy dodatkowe przejścia graniczne, które umożliwią rozłożenie tego ruchu na więcej punktów, kierujemy dodatkowych funkcjonariuszy, usprawniamy procedury – zadeklarował. Dodał, że w najbliższych godzinach powinno to spowodować skrócenie kolejek. (PAP)

Magdalena Jarco (PAP)
Fot. Pixabay