Sadzenie drzew z leśnikami

Sadzenie drzew z leśnikami
Fot. Adminstrator

W minioną sobotę 11 maja w Nadleśnictwie Elbląg odbyła się akcja pod nazwą „Sadzenie Drzew z Leśnikami”  zorganizowana przez Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa oraz Nadleśnictwo Elbląg.

Leśnicy z miejscowego nadleśnictwa z rodzinami i zaproszonymi gośćmi ze służb mundurowych, instytucji i organizacji współpracujących z nadleśnictwem wspólnie sadzili las. Każdy kto przybył w sobotni poranek na przygotowaną wcześniej powierzchnię, dostał szpadel i wór z sadzonkami dzięki czemu mógł rozpocząć sadzić las. Z rodzicami przybyło sporo dzieci i młodzieży. Dzięki zaangażowaniu wszystkich uczestników akcji posadziliśmy 30 arów powierzchni i aż 2400 drzewek.

Organizujemy akcje sadzenia lasu w celu uświadomienia społeczeństwu ekologicznej i gospodarczej roli drzew w naszym życiu. Drzewa znacząco wpływają na zmiany klimatu na ziemi. Pochłaniają ogromne ilości CO2, wpływają na czystość powietrza, ograniczają erozję gleby, oraz łagodzą powodzie i susze.  Lasy Państwowe w całej Polsce każdego roku sadzą około 500 milionów drzew. 

  Jan Piotrowski Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 9293

Print Friendly, PDF & Email