Rywalizacja i dobra zabawa to chleb powszedni AZS

Rywalizacja i dobra zabawa to chleb powszedni AZS

W tym roku odbywa się już IV edycja Integracyjnych mistrzostw AZS. Uczestnicy walczą w sześciu różnych dyscyplinach sportowych, a w jednej będą bić rekord Guinnessa.

Integracyjne mistrzostwa AZS organizowane są w kilku miastach w Polsce od 2016 roku, w ramach upowszechniania sportu w środowiskach akademickich wśród osób z niepełnosprawnościami. Brać udział w przedsięwzięciu mogą studenci, doktoranci oraz pracownicy uczelni wyższych. Do wyboru mają sześć dyscyplin: bowling, pływanie, szachy, tenis stołowy, goalball i boccia.

W tym roku miały już miejsce rozgrywki bowlingu i bilardu (23.03-24.03 w Częstochowie) oraz zawody w pływaniu (10.05-12.05 w Poznaniu). Następna rywalizacja będzie wyjątkowa, ponieważ towarzyszyć jej będzie bicie rekordu Guinnesa w bocci. Polegał on będzie na najdłuższym, 24 godzinnym maratonie gry. Stoczą go dwaj zawodnicy z dwóch różnych uczelni zgodnie z przepisami BISFed.

Boccia jest sportową dyscypliną paraolimpijską wywodzącą się od włoskiej gry w bule – bocce. Pierwszy raz rozgrywki te miały miejsce na światowych igrzyskach niepełnosprawnych w Nowym Jorku w 1984r. Polega ona na zdobywaniu punktów przez drużyny poprzez rzucanie kulami jak najbliżej mniejszej, rzuconej na samym początku.
Próba bicia rekordu rozpocznie się 1 czerwca o godzinie 10:00 w hali sportowej Uniwersytetu Zielonogórskiego przy ul. Prof. Szafrana 6 w Zielonej Górze, a zakończy się następnego dnia o godzinie 10:30.

Oprócz tej imprezy, w tym roku odbędą się jeszcze trzy wydarzenia:
– Zawody szachowe w Katowicach 25-27.10.2019
– Zawody w goalballu w Bydgoszczy 22-24.11.2019
– Zawody w tenisie stołowym 06-08.12.2019

Źródło: imp.azs.pl