Ruszył nabór do Mądrych Cyfrowych w Światowidzie

Ruszył nabór do Mądrych Cyfrowych w Światowidzie
Fot. nadesłane

Wartościowy i mądry pomysł na ferie zimowe przed komputerem i z telefonem w ręku? Czy to możliwe? Jak najbardziej! Jeżeli Twoje dziecko ma 12 albo 13 lat, w ferie może wziąć udział w warsztatach, na których podniesie swoje kompetencje cyfrowe i nauczy się myślenia projektowego, a następnie weźmie udział w przygotowaniu projektu społecznego.

Zajęcia odbędą się w ramach w ogólnopolskiego programu Mądrzy Cyfrowi, do którego włączyło się Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu. Udział w programie jest bezpłatny.

Mądrzy Cyfrowi to pierwszy program dla nastolatków obejmujący teren całej Polski, polegający na kształtowaniu odpowiedzialnych postaw społecznych z wykorzystaniem nowych technologii. Projekt realizowany jest przez Fundację “ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom” przy wsparciu Google.org.

– Uczestnicy programu, wezmą udział w trwających pięć dni warsztatach, a na bazie zdobytej wiedzy stworzą projekty społeczne, które następnie samodzielnie zrealizują w przeciągu sześciu tygodni – zapowiada Karolina Śluz z Działu Kultury Artystycznej w CSE „Światowid”.
Na zajęciach, uczestnicy rozwiną umiejętności cyfrowe. Nauczą się tworzenia oraz obrabiania grafik i zdjęć, podstaw montażu trójwymiarowego wideo, narzędzi do pracy w chmurze, czy zasad bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z Internetu. Jednocześnie będą uczyć się myślenia projektowego, które jest powszechnie wykorzystywane do kreowania koncepcji usług, produktów, procesów, zmian społecznych oraz do rozwiązywania złożonych problemów.

W trakcie warsztatów nastolatki przedyskutują również istotę wartości moralnych takich jak: szacunek, uczciwość, odpowiedzialność, odwaga cywilna i mądrość – mówi Karolina Śluz. – Podczas ćwiczeń praktycznych nauczą się ich rozpoznawania i nazywania, tak by w codziennym życiu umiejętnie je okazywać i nimi się kierować.

W programie Mądrzy Cyfrowi uczestniczą placówki z całej Polski – szkoły, biblioteki i ośrodki kultury.

Termin realizacji warsztatów: 28.01 – 1.02.2019 r., godz. 10:30 – 15:30

Miejsce realizacji warsztatów: CSE „Światowid” w Elblągu, Scena na piętrze (II piętro)

Więcej informacji o programie Mądrzy Cyfrowi na www.madrzycyfrowi.pl

Aby wziąć udział w programie Mądrzy Cyfrowi, należy zgłosić chęć udziału pod numerem telefonu 55 611 20 59 lub mailowo, pisząc na adres: karolina.sluz@swiatowid.elblag.pl. Ilość miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Dagmara Behrendt-Nowicka

Print Friendly, PDF & Email