Ruszają Światowe Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych

Ruszają Światowe Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych

Dziś w Abu Dhabi ruszają Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych. Nie zabraknie tam także sportowców z Polski. Nasz kraj reprezentowało będzie 64 zawodników i zawodniczek.

7 tysięcy sportowców ze 170 krajów rywalizować będzie w 23 dyscyplinach (tj. badminton, koszykówka, siatkówka plażowa, bocce, piłka ręczna, tenis stołowy, tenis, piłka siatkowa, lekkoatletyka, kolarstwo, kajakarstwo, pływanie na akwenach otwartych, wrotkarstwo, żeglarstwo, pływanie, triathlon, jeździectwo, judo, gimnastyka, bowling, piłka nożna, golf i trójbój siłowy).

Biało-czerwoni do Zjednoczonych Emiratów Arabskich udali się już 8 marca. Na dziś (tj. 14 marca) organizatorzy zaplanowali Ceremonię Otwarcia, a po niej rozpocznie się rywalizacja w kilku dyscyplinach.

Polskę reprezentować będzie 64 zawodników przy wsparciu 21 trenerów, lekarza, rzecznika prasowego i kierownictwa reprezentacji. Łącznie do Abu Dhabi udały się 64 osoby.

Wśród licznej reprezentacji znalazły się także trzy osoby z Elbląga. Marcin Liszcz z klubu „ONI w Ataku”, działającym przy IKS Atak wystartuje w turnieju judo. Katarzyna Janicka z klubu „Rekord”, działającym przy SOSW nr 1, będzie rywalizowała w badmintonie, a Mateusz Zdaniukiewicz (zawodnik klubu „ZEFIREK”, który działa przy SOSW nr 2) o medal powalczy w tenisie stołowym.

Jak informują organizatorzy, nad organizacją zawodów czuwać będzie 20 tysięcy wolontariuszy. XV Światowe Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych potrwają do 21 marca.

Transmisję z uroczystości otwarcia Igrzysk oglądać będzie można dziś o 17:00 TUTAJ