Ruszają paralekkoatletyczne MŚ w Dubaju

Ruszają paralekkoatletyczne MŚ w Dubaju
Fot. Adminstrator

Między 7 a 15 listopada Dubaj będzie gościł najlepszych paralekkoatletów na świecie. Sportowa rywalizacja rozpoczyna się już dziś – w zawodach weźmie udział 1400 sportowców. Do Zjednoczonych Emiratów Arabskich poleciał także elblążanin Rafał Rocki.

Polskę na tej imprezie reprezentować będzie 42 zawodników. Polscy paralekkoatleci w minionym roku podczas Mistrzostw Europy w Berlinie zdobyli aż 61 medali. Na MŚ na pewno będzie trudniej walczyć o medale.

Reprezentację, która udała się do Dubaju, wspiera m.in. Anita Włodarczyk. – Trzymam za was kciuki podczas startu w Paralekkoatletycznych Mistrzostwach Świata w Dubaju. Dajcie z siebie wszystko, macie moje wsparcie, ale i nie tylko moje – wszystkich Polaków – mówi w krótkim filmie dla Polskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych Start dwukrotna mistrzyni olimpijska i czterorotna mistrzyni świata w rzucie młotem.

Pierwsze finały już dziś

Siedmiu naszych zawodników o medale powalczy już dziś. Jako pierwsi na stadionie w Dubaju zameldują się panowie: Rafał Rocki (Atak Elbląg), Piotr Kosewicz (Start Wrocław) i Robert Jachimowicz (Start Koszalin). Cała trójka powalczy w finale rzutu dyskiem (kategoria F52). Początek zawodów o godz. 16:00 czasu polskiego.

Sześć minut później rozpocznie się finał w pchnięciu kulą (kat. F55). Tu również rywalizować będzie trzech Polaków: Lech Stoltman (Start Gorzów Wilkp.), Damian Ligięza (Start Tarnów) i Karol Kozuń (Start Zduńska Wola).

O godz. 17:17 o medal powalczy Mirosław Madzia (IKS Cieszyn) – pchnięcie kulą kat. F11).

W piątek kolejne medalowe szanse

Na 15:57 zaplanowano finał w pchnięciu kulą w kat. F57, w którym wystąpi Janusz Rokicki (IKS Cieszyn). O 17:18 w finale biegu na 1500 metrów pobiegnie Aleksander Kossakowski, który na co dzień trenuje w Starcie Radom (kat. T11). Na koniec dnia (o godz. 21:00) rozpocznie się finał w skoku w dal (kat. T37), w którym wystąpi Mateusz Owczarek (Start Radom). O godz. 16:03 półfinale biegu na 400 metrów (kat. T13) pobiegnie zaś Jakub Nicpoń (Start Szczecin).

Fot. Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych „Start” (Facebook)
Print Friendly, PDF & Email