Rusza Toruńska Baza Wolontariatu

Rusza Toruńska Baza Wolontariatu

Toruńska Baza Wolontariatu to platforma, która powstała z myślą o łączeniu osób i instytucji potrzebujących pomocy z osobami, które taką bezinteresowną pomoc mogą nieść.

O szczegółach działania Toruńskiej Bazy Wolontariatu poinformowano w środę podczas konferencji prasowej z udziałem zastępcy prezydenta Miasta Torunia Andrzeja Rakowicza i dyrektora Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu Łukasza Szarszewskiego.

Toruńska Baza Wolontariatu skoreluje współpracę między wolontariuszami a organizacjami pozarządowymi. Każdy zainteresowany może założyć konto na stronie www.2pietrotorun.pl/wolontariat, odpowiadające danym potrzebom, tj. konto wolontariusza lub konto organizatora. Obie strony mogą komunikować się na platformie, pozyskując kontakty do odbycia wolontariatu lub uzyskania pomocy wolontariuszy przy organizacji wydarzenia.

Toruńska Baza Wolontariatu zawiera dwie opcje rejestracji użytkownika: jako wolontariusz lub jako organizator. Wybierając rejestrację jako organizator, mamy możliwość utworzenia wydarzenia, do którego wskazujemy liczbę, rodzaj czy predyspozycje potrzebnych do pomocy wolontariuszy. Wybierając rejestrację jako wolontariusz, mamy możliwość zaprezentowania swojego profilu konta potencjalnym organizatorom oraz wyboru interesującego nas wydarzenia, na rzecz którego chcemy świadczyć pracę. Niezależnie od roli użytkownika możemy elektronicznie skontaktować się z odbiorcą. Na wskazane dane wpłynie informacja o gotowości do podjęcia wolontariatu na wydarzeniu lub o wybraniu wolontariusza przez organizatora. Nowoczesne narzędzie będzie informowało użytkowników za pomocą newslettera o pojawiających się nowych informacjach na portalu, a w przypadku wolontariuszy dodatkowo powiadomi o nowych wydarzeniach.

Magdalena Winiarska / torun.pl
Źródło: torun.pl
Fot. Lech Kamiński