Rusza Letnia Szkoła Edukacji Artystycznej

Rusza Letnia Szkoła Edukacji Artystycznej
Zapraszamy

Już za tydzień, 22 lipca 2019 r.,  rusza kolejna edycja Letniej Szkoły Edukacji Artystycznej (LSEA) – interdyscyplinarnych warsztatów skierowanych do osób z niepełnosprawnościami. Ta forma aktywnego wypoczynku, połączonego z twórczą pracą, cieszy się niezmiennie dużym zainteresowaniem, dlatego też tegoroczna pula dostępnych miejsc szybko się skończyła.

Działanie to kierowane jest do młodzieży i osób dorosłych z niepełnosprawnościami oraz wolontariuszy.

Wspólna praca artystyczna podczas tygodniowych warsztatów sprzyja budowaniu pozytywnych relacji i więzi wśród uczestników Szkoły, mocno integruje, uczy empatii i zrozumienia potrzeb innych osób.

Tematem wiodącym Szkoły są pasje. Podczas realizacji warsztatów wykorzystywana będzie metoda projektu oraz metody aktywizujące grupę, elementy pedagogiki zabawy. Zajęcia odbywać się będą nie tylko w pracowniach artystycznych Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu, ale także w plenerze – w Lawendowym Muzeum Żywym im. Jacka Olędzkiego w Nowym Kawkowie oraz w Stodolarni w Oleśnie.

Finał, czyli prezentacja efektów wszystkich form warsztatowych i pozostałych działań w ramach projektu odbędzie się w ostatni dzień Letniej Szkoły, 26 lipca 2019 r.

Organizatorami LSEA są: Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu oraz Stowarzyszenie Kulturalne „Viva art.”. Współorganizatorem warsztatów w Oleśnie jest Stowarzyszenie Mieszkańców Wsi „Oleśno – wieś z pomysłem”.

Zadanie realizowane w ramach projektu SZTUKA KONTAKTU, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i  Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Print Friendly, PDF & Email