Rusza kolejna akcja „Podaruj – darując jesteś lepszy”

Rusza kolejna, dziewiętnasta już akcja „Podaruj – darując jesteś lepszy”. Polega ona na wystawianiu przed budynki, w wyznaczonych w harmonogramie dniach, niepotrzebnych mieszkańcom przedmiotów użytkowych.

Akcja to pomoc dla najuboższych mieszkańców, którzy z wystawionych rzeczy wybierają sobie te, które mogą być jeszcze przydatne. To również zmniejszanie ilości nielegalnych wysypisk oraz odpadów wielkogabarytowych wystawianych w obudowach na pojemniki.

Przedmioty, które nie zostaną zabrane przez mieszkańców wywiezie Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania, na składowisko odpadów przy ul. Mazurskiej, na koszt Urzędu Miejskiego w Elblągu. Wywóz będzie rozpoczynał się od godz. 14.00.

Poszczególne akcje przeprowadzane będą w soboty, począwszy od 26 maja do 8 września (16 akcji) i obejmą budynki gminne, wspólnotowe i prywatne na terenie Elbląga. Harmonogram dostępny jest na stronie internetowej Urzędu.

– Z góry dziękujemy wszystkim mieszkańcom Elbląga, którzy wystawiając niepotrzebne rzeczy robią to w staranny sposób: odzież jest czysta i posegregowana, zepsuty sprzęt opisany, jakich napraw wymaga, wystawione rzeczy są zabezpieczone przed zabrudzeniem i zniszczeniem – mówi Anna Kleina, rzecznik prasowy Prezydenta Elbląga.

W celu uzyskania bieżących informacji lub zgłoszenia ewentualnych uwag należy kontaktować się z Departamentem  Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska pod numerem telefonu (055) 239-32-05 lub bezpośrednio w Urzędzie Miejskim przy ul. Łączności 1, w pokoju nr 246.

TERMINY AKCJI:
26.05. obręb ulic Królewiecka – Moniuszki – Traugutta – Nowowiejska – 12. Lutego

02.06. obręb ulic Traugutta – Górnośląska – Sienkiewicza – Orzeszkowej – Bema (do Traugutta) – Wyżynna – Podchorążych – Kościuszki – Wspólna

09.06. obręb ulic Królewiecka – Fromborska – Bartnicza – Częstochowska – os. Metalowców

16.06. obręb ulic Piłsudskiego – Legionów – Niepodległości – Płk. Dąbka

23.06. obręb ulic Płk. Dąbka – Piłsudskiego – Królewiecka (do Nowowiejskiej)

30.06. os. Zawodzie

07.07. obręb ulic Browarna – Krakusa – Robotnicza (do Browarnej)

14.07. obręb ulic Bema – Sadowa – Grunwaldzka – Hetmańska – 1 Maja

21.07. obręb ulic Węgrowska – Płk. Dąbka – Matejki – Krakusa – Browarna – Obrońców Pokoju – Wiejska (do Podgórnej)

28.07. obręb ulic Grottgera – Dąbrowskiego – Okólnik – Grunwaldzka (do Grottgera), os. Dębowa

04.08. os. Zatorze

11.08. obręb ulic Teatralna – 12 Lutego – Hetmańska – Al. Tysiąclecia – Rycerska – Pocztowa – Robotnicza (do  Teatralnej)

18.08. os. domków jednorodzinnych Nad Jarem, Bielany

25.08. Dąbrowa, Próchnik, Krasny Las

01.09. ulice Sikorskiego, Narutowicza, Witosa, Paderewskiego, Marymoncka oraz os. Sadyba

08.09. ul. Braniewska, Warmińska oraz os. Przy Młynie
  UM Elbląg Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 8101