Rusz się Warszawo po Świętach

Rusz się Warszawo po Świętach

Czas świąteczno-noworoczny to często błogie lenistwo w domowym zaciszu. W alternatywie do tej formy odpoczynku, stolica zachęca do udziału w akcji „Rusz się Warszawo po świętach!”. Na mieszkańców czeka wiele sportowych atrakcji, animacji i konkursów dla całych rodzin.

Święta Bożego Narodzenia za nami, a wraz z nimi czas spędzony na rozmowach z najbliższymi i stół pełen smakołyków. Przez te kilka dni nie liczymy kalorii i nie zwracamy uwagi na nadliczbowe kilogramy. Warto jednak pomyśleć o poświątecznych aktywnościach sportowo-rekreacyjnych, dlatego władze stolicy zachęcają warszawiaków do udziału w akcji „Rusz się Warszawo po świętach!”

– Każdy kolejny rok z akcją „Rusz się Warszawo po świętach” pokazuje, że jest to niezwykle trafna inicjatywa. Pozwala ona przedłużyć wyjątkowy, radosny świąteczny czas i spędzić go w atrakcyjny i przede wszystkim aktywny sposób w gronie najbliższych. Zachęcam mieszkańców do wspólnej zabawy i zadbania o poświąteczną kondycję – mówi Renata Kaznowska, wiceprezydent Warszawy.

Codziennie, od 27 do 31 grudnia, mieszkańcy będą mogli korzystać z licznych sportowych atrakcji. Ciekawa oferta zajęć została przygotowana przez miejskie ośrodki sportu. Na chcących zrzucić nadwyżkowe kilogramy i spędzić świąteczno-noworoczny czas zdrowo i aktywnie czekają pływalnie, siłownie, nauka jazdy na łyżwach, a także jazda na nartach na Górce Szczęśliwickiej.

Szczegółowa oferta akcji „Rusz się Warszawo po świętach” znajduje się TUTAJ.

Z Kartą warszawiaka i Kartą młodego warszawiaka korzystanie z miejskich pływalni, lodowisk i Całorocznego Stoku Narciarskiego Szczęśliwice jest bezpłatne.

„Aktywny warszawiak”

Ponadto w ramach programu „Aktywny warszawiak – rusz się Warszawo po świętach” Towarzystwo Narciarskie „Biegówki” przeprowadzi cykl zajęć na rolkostradzie w Wesołej (w godz. 11:30-13:00 i 13:15-14:45) oraz w Parku Kultury w Powsinie (w godz. 9:00-10:30). Będą to aktywności realizowane codziennie (27-31 grudnia) na nartorolkach lub nartach biegowych (w zależności od warunków pogodowych).

Również Fundacja Wspierania Zdrowia w dniach 27-30 grudnia zaprasza mieszkańców na zajęcia jogi, które odbędą się w dwóch lokalizacjach: w Rembertowie – Zespół Szkół nr 74 ul. Niepołomicka 26 (27 grudnia w godz. 13:00–14:00 i 14:00–15:00 oraz 30 grudnia w godz. 10:00–11:00 i 11:00–12:00); w Wesołej – Szkoła Podstawowa nr 171, ul. Armii Krajowej 39 (28 grudnia w godz. 10:00–11:00 i 11:00-12:00).

Wszystkie ćwiczenia będą prowadzone przez profesjonalnych trenerów i instruktorów. Na zajęcia obowiązują zapisy, udział w nich jest bezpłatny. Program jest adresowany zarówno do osób dorosłych, jak i dzieci.

Trwa sezon łyżwiarski

Amatorów zimowych rozrywek miasto zachęca do odwiedzenia 15 miejskich lodowisk. Poniżej zestawienie wszystkich ślizgawek działających w Warszawie w sezonie zimowym 2019/2020:

 1. Bemowo – przy ul. Obrońców Tobruku 40 – ślizgawka bezpłatna,
 2. Białołęka – Białołęki Ośrodek Sportu przy ul. Strumykowej 21 – ślizgawka płatna,
 3. Mokotów – Tor Łyżwiarski „Stegny” SCS Aktywna Warszawa przy ul. Inspektowej 1 – ślizgawka płatna,
 4. Ochota – OSiR Ochota przy ul. Rokosowskiej 10 – ślizgawka płatna,
 5. Praga-Południe – Zespół Szkół nr 37 przy al. Stanów Zjednoczonych 24 – ślizgawka bezpłatna,
 6. Śródmieście – przed Pałacem Kultury i Nauki – ślizgawka bezpłatna,
 7. Śródmieście – Rynek Starego Miasta – ślizgawka bezpłatna,
 8. Targówek – OSiR Targówek przy ul. Łabiszyńskiej 20 – ślizgawka płatna,
 9. Ursus – SP nr 11 przy ul. Keniga 20 – ślizgawka bezpłatna,
 10. Ursus – SP nr 14 przy ul. Sosnkowskiego 10 – ślizgawka bezpłatna,
 11. Wawer – OSiR Wawer przy ul. V Poprzecznej 22 – ślizgawka płatna,
 12. Wesoła – przy ul. Armii Krajowej 72– ślizgawka bezpłatna,
 13. Wilanów – Centrum Sportu Wilanów przy ul. Gubinowskiej 28/30 – ślizgawka płatna,
 14. Wola – Ośrodek „Moczydło” SCS Aktywna Warszawa, przy ul. Górczewskiej 69/73 – ślizgawka płatna,
 15. Wola – plac przy Urzędzie Dzielnicy Wola, al. Solidarności 90 – ślizgawka bezpłatna.
Źródło: um.warszawa.pl
Fot. pixabay.com

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.