Rozlicz się już teraz! Akcja US „SZYBKI PIT W ELBLĄGU” po trzech miesiącach

Rozlicz się już teraz! Akcja US „SZYBKI PIT W ELBLĄGU” po trzech miesiącach

Coraz większa liczba podatników przesyła swoje zeznania podatkowe za pośrednictwem Internetu. W tym roku elektronicznie wg stanu na dzień 25.03.2011 r. rozliczyło się 3987 osób, dla porównania w roku ubiegłym łącznie wpłynęło 2180 rozliczeń.


ROZLICZ SWÓJ PIT JUŻ TERAZ –  NIE CZEKAJ DO KOŃCA!
– zachęca Urząd Skarbowy w Elblągu. Składanie rocznych zeznań podatkowych na ostatnia chwilę to niepotrzebny stres i nieuniknione kolejki. Urząd podsumował dotychczasowy przebieg tegorocznej akcji PIT.  Przez 3 miesiące do elbląskiego urzędu skarbowego wpłynęło około 46 tys. rozliczeń rocznych, co stanowi blisko 60% zeznań, które wpłynęły w roku ubiegłym. Swoim podatnikom urząd zwrócił około 12 mln. złotych.

– Tegoroczna akcja PIT przebiega bardzo podobnie jak w latach poprzednich – informują urzędnicy „skarbówki”.

Nadal najwięcej podatników przychodzi do urzędu w poniedziałki i nadal najgorętszym okresem jest koniec lutego oraz 2 pierwsze tygodnie marca. W tych dniach osobiście swoje rozliczenie roczne składało około 700-1000 osób dziennie.

Obecnie w urzędzie można zaobserwować znacznie mniejszą liczbę osób osobiście składających rozliczenie roczne, taka sytuacja potrwa jeszcze do połowy kwietnia. W okresie styczeń-marzec osobiście rozliczenie roczne złożyło około 25 tys. osób.

Tak jak w roku ubiegłym, największą popularnością wśród ulg i odliczeń cieszy się ulga z tytułu wychowywania dzieci, ulga internetowa oraz odliczanie wydatków na cele rehabilitacyjne.

Najczęstsze zapytania kierowane do urzędu dotyczą odliczania wydatków związanych z ulgą rehabilitacyjną, obliczania ulgi z tytułu wychowywania dzieci, rozliczania dochodów uzyskanych ze sprzedaży akcji.  Ponadto zdarzają się także problemy z wyborem formularza, na którym należy dokonać rozliczenia rocznego.

Na złożenie rozliczenia rocznego został miesiąc, w ostatnich dniach kwietnia tj. w dniach 26-29 kwietnia rozliczenie roczne będzie można złożyć osobiście do godz. 18.00.

W dniu 2 maja, gdy mija ostateczny termin złożenie rozliczenia rocznego, urząd w zakresie przyjmowania rozliczeń rocznych będzie czynny do godz. 18.00,  od godz. 18.00 do 24.00 będzie wystawiona skrzynka oddawcza.

Rozliczenie roczne będzie można złożyć również w dniu 30 kwietnia (sobota) od godz. 9.00 do 13.00.
  Red. Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 6709

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.