Rowerem przez Działdowo

Rowerem przez Działdowo

Jazda samochodem po mieście może być uciążliwa, kiedy na dworze robi się coraz cieplej, a przyroda skłania do podziwiania swoich atutów na świeżym powietrzu. Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Działdowie znalazł rozwiązanie. 8 maja została tam bowiem otwarta wypożyczalnia rowerów dla niepełnosprawnych.

8 maja obchodzony był Światowy Dzień Czerwonego Krzyża i Półksiężyca. W Polsce organizacja działa przeszło 100 lat, a na ziemi Działdowskiej 99. Tego dnia została otwarta, w biurze działdowskiego PCK przy ul. Księżodworskiej, wypożyczalnia rowerów trójkołowych dla niepełnosprawnych.

Placówka dysponuje trójkołowymi rowerami za równo dla dzieci, jak i młodzieży oraz dorosłych. Akcja skierowana jest głównie do odbiorców indywidualnych, a aby wypożyczyć sprzęt należy okazać dokument potwierdzający niepełnosprawność.

Jest to dobra okazja nie tylko dla mieszkańców, ale również dla osób odwiedzających miasto. Można w ten sposób zwiedzić między innymi działdowską starówkę. Wąskie uliczki tego obszaru zachowują swój pierwotny, średniowieczny układ już od 7 wieków. Można również podziwiać kamieniczki, niektóre z nich wybudowane zostały nawet 200 lat temu. A o 11:55 z ratusza- serca starego miasta, można usłyszeć hejnał.

Źródło: PCK Działdowo (Facebook)

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.