Rosja: Znów ponad 7 tys. zakażeń koronawirusem w ciągu doby

Rosja: Znów ponad 7 tys. zakażeń koronawirusem w ciągu doby

W Rosji wykryto w ciągu minionej doby 7 113 zakażeń koronawirusem – podał w czwartek sztab rządowy. Jest to kolejny dzień, gdy dobowy przyrost przekracza 7 tysięcy. Zmarło 92 pacjentów. Ogółem liczba zakażeń w Rosji wynosi teraz 613 994, liczba zgonów – 8 605.

Według statystyk sztabu przypadki śmiertelne stanowią 1,4 proc. wszystkich zakażeń. W mediach zachodnich kwestionowano oficjalne dane o śmiertelności w Rosji wywołanej koronawirusem.

Nadal największa liczba zakażeń wykrywana jest w Moskwie, gdzie w ciągu minionej doby zachorowało 885 osób. Jednocześnie w ostatnich dniach spada liczba infekcji w stolicy. Eksperci oceniają, że pod względem dynamiki epidemii Moskwa wyprzedza pozostałe regiony Rosji o trzy tygodnie.

Wśród nadal odnotowywanych w całym kraju infekcji koronawirusowych w czwartek w Rosji rozpoczęło się przedterminowe głosowanie nad poprawkami do konstytucji. Działają komisje wyborcze, można też oddać głos w domu, a w Moskwie i obwodzie niżnienowogrodzkim – przez internet.

Wyborcy głosujący w lokalach i w domu mają otrzymać maseczki ochronne, rękawiczki i jednorazowe długopisy. Komisje wyborcze zostały wyposażone w termometry. Podwyższona temperatura nie będzie przeszkodą w głosowaniu – taki wyborca zostanie poproszony o oddanie głosu w oddzielnym pomieszczeniu.

Według czwartkowego komunikatu sztabu ds. walki z pandemią liczba testów na obecność koronawirusa przekroczyła w Rosji 18,1 mln. Ze szpitali wypisano od środy 6 342 osoby i liczba wyleczonych przekracza teraz 375 tysięcy.

Z Moskwy Anna Wróbel (PAP)
Fot. Pixabay