Rosja na trzecim miejscu na świecie pod względem liczby zakażeń SARS-CoV-2

Rosja na trzecim miejscu na świecie pod względem liczby zakażeń SARS-CoV-2

Rosja znalazła się na trzecim miejscu wśród krajów świata pod względem liczby zakażeń koronawirusem po wykryciu w ciągu ostatniej doby 11 656 nowych przypadków. Łączna liczba zakażeń wzrosła do 221 344. Minionej doby zmarły 94 osoby – podał w poniedziałek sztab rządowy.

Tym samym, liczba przypadków śmiertelnych od początku epidemii wzrosła w Rosji do 2009.

Pod względem łącznej liczby zakażeń Rosja wyprzedziła Włochy i Wielką Brytanię. Dobowy wzrost o 11 656 przypadków jest najwyższy w Rosji od początku epidemii.

W ciągu ostatniej doby wyzdrowiało 5 495 osób i łączna liczba wyleczonych pacjentów z Covid-19 wzrosła do 39 801.

Dane te ogłoszono w dniu, gdy w Moskwie ma odbyć się narada z udziałem prezydenta Władimira Putina na temat możliwego wydłużenia obowiązujących w Rosji do wtorku włącznie dni wolnych od pracy. Wcześniej Putin polecił przygotowanie stopniowego łagodzenia ograniczeń począwszy od 12 maja.

Władze Moskwy i ościennego obwodu moskiewskiego już zapowiedziały przedłużenie restrykcji do 31 maja. Oba regiony prowadzą pod względem liczby zakażeń – na Moskwę przypada ponad połowa ogółu zachorowań w Rosji. Na analogiczny krok zdecydowała się druga, po stolicy, największa metropolia Rosji, Petersburg.

Z Moskwy Anna Wróbel (PAP)
Fot. Pixabay