Rodzinnie w Bażantarni [ZDJĘCIA]

W poniedziałkowe popołudnie w elbląskiej Bażantarni Rada Rodziców Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 w Elblągu zorganizowała piknik rodzinny. Na dzieci czekało wiele atrakcji. Kliknij w zdjęcie główne i obejrzyj fotorelację.

Było ognisko i wspólne pieczenie kiełbasy, gry i zabawy poprowadzone przez tegorocznych maturzystów. Na najmłodszych czekała też wata cukrowa i popcorn. Dużo radości dały bańki mydlane, plecenie warkoczyków, malowanie twarzy i śpiewanie przy dźwiękach gitary.

– Dzisiejszy piknik rodzinny jest pierwszym. Zorganizowaliśmy go dla uczniów szkoły a także przedszkola i kadry. Wszyscy przybyli razem z rodzinami – mówi Beata Skowron, przewodnicząca rady rodziców w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 2 w Elblągu. – Cieszymy się, że są z nami tegoroczni maturzyści, którzy przyszli nas tu wesprzeć w ramach wolontariatu i pomóc zorganizować dla dzieci gry i zabawy. Wśród tych maturzystów jest mój starszy syn i jego koledzy i koleżanki, którzy usłyszeli prośbę i przyszli. Nikt nie szukał wymówek, nikt nie powiedział „nie”. Chciałabym też podziękować piekarni „Raszczyk” i pani Angelice Brudzińskaj za zasponsorowanie nam bułek do naszej kiełbaski z ogniska.

Największą atrakcją były jednak odwiedziny strażaków i policjantów. Każdy mógł przez chwilę poczuć się jak strażak lub policjant i usiąść w wozie strażackim lub za kierownicą policyjnego radiowozu.

– Ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym nr 2 w Elblągu współpracujemy od wielu lat. Przeprowadzamy prelekcje na temat zasad bezpieczeństwa, rozmawiamy z dziećmi i staramy się im wytłumaczyć co wolno a czego nie wolno. Jest to też wpisane w nasz zawód – mówi asp. Tomasz Pawłowski.

– Dziś jesteśmy tu, by pokazać dzieciom trochę naszej pracy od kuchni. Mogą usiąść w radiowozie i przez chwilę poczuć się jak policjant – dodaje asp. Krzysztof Kaszyc.

Panowie zaprezentowali też jak wygląda zabezpieczenie policjanta z oddziału prewencji. Jest to ten oddział, który zazwyczaj zabezpiecza m.in. różnego rodzaju imprezy masowe np. mecze piłkarskie. Możliwość zobaczenia jak od środka wyglądają pojazdy służb mundurowych sprawiła, że większość chłopców swoją przyszłość zobaczyło właśnie w roli strażaka lub policjanta.

– Głównym celem naszej imprezy jest zintegrowanie naszych rodzin i rodzin kadry SOSW nr 2, poznanie się na gruncie prywatnym, pozaszkolnym. Mamy cudowną kadrę i dyrekcję, którzy włączają się we wszystkie pomysły rady rodziców – zaznacza Beata Skowron.

Print Friendly, PDF & Email