Rekordowa liczba dobowych zakażeń koronawirusem w Hiszpanii i Portugalii

Rekordowa liczba dobowych zakażeń koronawirusem w Hiszpanii i Portugalii
Fot. Pixabay

W Hiszpanii i Portugalii krajowe służby medyczne zanotowały podczas minionej doby rekordowe wzrosty liczby zakażeń koronawirusem. Od czwartku do piątku potwierdzono tam odpowiednio ponad 15,1 tys. oraz 2,6 tys. nowych infekcji.

Jak poinformowało ministerstwo zdrowia Hiszpanii, podczas ostatnich 24 godzin liczba zakażeń SARS-CoV-2 zwiększyła się o 15 186. Łącznie potwierdzono już w tym kraju 936 560 przypadków infekcji.

Służby medyczne Hiszpanii wskazały, że regionami o najwyższym wskaźniku zachorowań są obecnie Madryt, Nawarra, Aragonia, La Rioja, Katalonia oraz Kastylia i Leon.

Hiszpański resort zdrowia wskazał też na wysoką dynamikę zgonów na COVID-19. Podczas ostatniej doby zanotowano 222 nowe ofiary śmiertelne. W sumie w całej Hiszpanii po zakażeniu koronawirusem zmarło już 33 775 osób.

W Portugalii również zanotowano rekordową liczbę dobowych zakażeń koronawirusem. Potwierdzone przypadki infekcji zwiększyły ogólną liczbę zakażeń o 2608 do 95 902.

Zanotowano też nienotowaną od czasu wybuchu epidemii dobową liczbę zgonów – 21. W sumie portugalskie służby medyczne potwierdziły już 2149 śmiertelnych ofiar koronawirusa.

W piątek wieczorem prezydent Portugalii Marcelo Rebelo de Sousa wezwał obywateli do przestrzegania restrykcji sanitarnych, a także zapowiedział możliwość wprowadzenia przez władze kraju kolejnych obostrzeń w sytuacji nasilenia się epidemii.

Z Lizbony Marcin Zatyka (PAP)
Print Friendly, PDF & Email