Rekord nowych zakażeń koronawirusem na Warmii i Mazurach

Rekord nowych zakażeń koronawirusem na Warmii i Mazurach
Fot. Pixabay

Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki podał najnowsze dane dotyczące koronawirusa w regionie. Jest też nowe ognisko zakażeń.

Jak poinformowało Ministerstwo Zdrowia minionej doby w całym kraju odnotowano 9622 zakażenia, 84 osoby zmarły.

Na Warmii i Mazurach potwierdzono dziś 224 nowe zakażenia i 41 wyzdrowień oraz 2 zgony. Najwięcej zakażeń odnotowano w: Olsztynie (33), powiecie ełckim (33), powiecie ostródzkim (33) i powiecie iławskim (22).

Nowe zakażenia wykryto również w Elblągu (14) oraz w powiatach: oleckim (13), giżyckim (12), nidzickim (10), nowomiejskim (9), lidzbarskim (7), mrągowskim (7), olsztyńskim (7), szczycieńskim (7), bartoszyckim (5), działdowskim (5), piskim (3), braniewskim (2) i elbląskim (2).

Nowe ognisko wirusa pojawiło się w DPS w Ełku.

Minionej doby w regionie zmarły 2 osoby, to: 65-letnia kobieta z powiatu lidzbarskiego, która miała choroby współistniejące i była hospitalizowana w szpitalu w Elblągu oraz 69-letnia kobieta z Olsztyna, która również miała choroby współistniejące i przebywała w szpitalu w Ostródzie.

Jak informują służby prasowe Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego minionej doby wyzdrowiało również 41 osób z powiatów: ostródzkiego (13), działdowskiego (11), nowomiejskiego (7), bartoszyckiego (4), szczycieńskiego (3), lidzbarskiego (1), braniewskiego (1). Jedna z osób, które wyzdrowiały pochodzi z Olsztyna.

Od początku pandemii na terenie województwa stwierdzono 3510 zakażeń, 1516 wyzdrowień oraz 49 zgonów.

MM
Print Friendly, PDF & Email