Region: W Szczecinie otwarto pierwsze mieszkanie chronione dla osób starszych

Region: W Szczecinie otwarto pierwsze mieszkanie chronione dla osób starszych

W wyniku współpracy trzech instytucji – Zarządu Budynków i Lokali Komunalnych, Szczecińskiego Stowarzyszenia Budownictwa Społecznego oraz Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w W Szczecinie oddano do użytku pierwsze mieszkanie chronione dla 6 osób starszych, które wymagają opieki przez 24 godziny na dobę.

Lokal jest pozbawiony barier architektonicznych i przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Ma 4 pokoje, dwie łazienki oraz kuchnię. Jego łączna powierzchnia to prawie 111 m2. W mieszkaniu znajdują się także cztery specjalistyczne łóżka rehabilitacyjne oraz wózek inwalidzki i chodzik. Koszt wyposażenia to ok. 25 tys. zł. W lokalu zapewniona będzie całodobowa opieka w formie usług opiekuńczych i specjalistycznych usług opiekuńczych. Jest to pierwsze z tego typu mieszkań w Szczecinie. Jeśli ta forma pomocy się sprawdzi, na mocy umów użyczenia pomiędzy MOPR i ZBiLK lub STBS mogą powstać kolejne mieszkania.

Źródło i fot. szczecin.pl

  Oprac. AG Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 17692