Region: W Olsztynie powstał gabinet leczenia stopy cukrzycowej

Region: W Olsztynie powstał gabinet leczenia stopy cukrzycowej

W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Olsztynie przy specjalistycznej poradni diabetologicznej, otwarto pierwszy w województwie warmińsko–mazurskim gabinet leczenia stopy cukrzycowej.

W ramach realizacji umowy został zakupiony sprzęt m.in: podologiczny fotel zabiegowy dla pacjenta, taboret zabiegowy dla lekarza, frezarka do usuwania modzeli, trzy zestawy do badania neuropatii cukrzycowej, komplet podstawowych narzędzi chirurgicznych – 21 elementów, komputer wraz z oprogramowaniem, drukarką i kserokopiarką i aparat fotograficzny służący do prowadzenia dokumentacji poglądowej postępów leczenia ran zespołu stopy cukrzycowej.

Do gabinetu zgłaszają się pacjenci chorzy na cukrzycę z zespołem stopy cukrzycowej (ZSC), z ranami na różnym etapie gojenia, deformacjami stóp. Największe wyzwanie kliniczne stanowią chorzy z neuroosteoartropatią Charcota. ZSC jest jednym z najpoważniejszych powikłań cukrzycy, pojawiającym się głównie u chorych cierpiących na nią od wielu lat. ZSC może prowadzić do trwałego inwalidztwa, utraty pracy, zaburzeń depresyjnych, izolacji od społeczeństwa.

Źródło: warmia.mazury.pl

  Oprac. AG Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 17613 

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.