Region: Unikalny system w olsztyńskich karetkach

Region: Unikalny system w olsztyńskich karetkach
Fot. Adminstrator

Sprzęt do komfortowego transportu niemowląt trafił do Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego. Olsztyn jest drugim polskim miastem, w którym zaczął działać system KangoooFix.

To kolejny krok w kierunku poprawy komfortu pacjentów ze stolicy regionu, szczególnie tych najmłodszych. Osiem karetek, obsługujących obszar stolicy regionu, zostało we wtorek (16 października) wyposażonych w specjalistyczny system KangooFix.

– Urządzenie pozwala na bezpieczny i komfortowy transport dziecka w bezpośrednim kontakcie z rodzicami lub opiekunem – opowiada dyrektor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego, Marek Myszkowski. – Teraz najmłodsi pacjenci w karetkach są przypinani pasami pediatrycznymi bezpośrednio do noszy a rodzic siedzi w fotelu obok. To powoduje dodatkowy stres zarówno dla dziecka jaki i opiekuna.

Urządzenie KangooFix wygląda jak nosidełko, które ma własne pasy. Dzięki nim dziecko jest niejako przypięte do rodzica. To oznacza, że nie zostanie rozdzielone od opiekuna np. w przypadku gwałtownego hamowania.

– Dążymy do zwiększenia wysokiej jakości usług medycznych – mówił prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz. – Ze statystyk wynika, że w ciągu roku przewożonych ambulansem jest około 150 dzieci do końca pierwszego roku życia. Teraz, w razie potrzeby, będą transportowane w bardziej komfortowych warunkach.

Koszt wyposażenia w system ośmiu karetek z terenu Olsztyna to 15 tys. złotych. Zakup sfinansował samorząd Olsztyna. Stolica Warmii i Mazur jest drugim po Poznaniu miastem, w którym używany będzie sprzęt KangooFix.

  olsztyn.eu Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 19046 

Print Friendly, PDF & Email