Recenzja: Luis Montero Manglano – „Stół króla Salomona”

Recenzja: Luis Montero Manglano – „Stół króla Salomona”
Fot. Adminstrator

Jeśli masz ochotę na opowieść pełną przygód i zagadek dziejącą się w świecie muzeów oraz zabytków, sięgnij po powieść hiszpańskiego pisarza Luisa Montero Manglano, „Stół króla Salomona”, dobra zabawa w stylu Indiany Jonesa gwarantowana.

Młody doktorant Tirso Alfaro otrzymuje niezwykłą ofertę pracy. Miałby znaleźć się w szeregach Narodowego Korpusy Poszukiwaczy. Jest to organizacja rządowa, która zajmuje się odzyskiwaniem dzieł sztuki należących niegdyś do Hiszpanii. Zajęcie ciekawe, ale też niebezpieczne, albowiem członkowie Korpusu działają nielegalnie, czyli odzyskiwanie dzieł sztuki polega tak naprawdę na ich wykradaniu. Tirso zgadza się na te niekonwencjonalne warunki pracy i rozpoczyna nieprawdopodobną misję odnalezienia legendarnego stołu króla Salomona.

Poszukiwanie zaginionych skarbów to temat mocno wyeksploatowany przez literaturę i film, który jednak pod piórem Luisa Montero Manglano odzyskuje świeżość i atrakcyjność. W powieści znajdziemy błyskotliwych bohaterów, inteligentne zagadki i efektownie zaprezentowane dzieła sztuki. Szczerze polecam i to nie tylko miłośnikom gatunku.

Audiobook: Luis Montero Manglano, „Stół króla Salomona”, przełożyły Agata Ostrowska i Katarzyna Okrasko, Dom Wydawniczy Rebis 2016, czyta Maciej Kowalik, czas nagrania: 17 godzin 59 minut

  Agnieszka Pietrzyk Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 18972 

Print Friendly, PDF & Email